fbpx


Nadszedł czas na kolejny artykuł z naszego cyklu Zatrzymać Hejt, który poruszymy również na naszym festiwalu w strefie We Talk. Hejt dotyka dosłownie każdego, a najbardziej narażone są na to osoby rozpoznawane w internecie. Tym razem porozmawialiśmy z Dominiką Sozańską, która również doświadczyła tego przykrego i chamskiego zjawiska. Sprawdźcie poniżej, z czym musiała się zmierzyć.

Jasne, że miałam do czynienia z hejtem i tak naprawdę ciągle mam z nim styczność. Zdarza się to w szkole i w internecie. Różnica jest jednak taka, że zawsze przez internet jesteśmy „pewni siebie”. Piszemy coś i kierujemy to często prosto do danej osoby, czasem może bez zastanowienia. Tylko i wyłącznie dlatego, że mamy pewność, że przecież jesteśmy bezpieczni. Nie mówimy tego face to face, dzieli nas bariera internetowa, w której przecież „jesteśmy bezpieczni”.

W szkole mam podobne przypadki. Doświadczam hejtu, jednak nigdy prosto w twarz. Ludzie gadają, obgadują, śmieją się po czym widząc mnie udają super osoby, znajomych.

Fałsz, zakłamanie i uważam, że jest to spowodowane zazdrością…

Okay, wolność słowa.. ale po co w tak podłym celu?

Straszne to jest, ale niestety nieustannie jest, a my będąc osobami publicznymi musimy się do tego przyzwyczaić, dlatego staram się nie zwracać na to uwagi i po prostu robić swoje!

Tak więc jak widzicie, Dominika Sozańska również musi walczyć z hejtem – czy to w internecie, czy w szkole. Może nie bezpośrednio, ale nadal jest to straszne i my nie możemy pojąć, dlaczego sprawia to ludziom satysfakcję. Jeśli ktoś komuś nie odpowiada – niech po prostu o nim nie mówi, nie interesuje się nim i nie traci na tę osobę czasu! Prosimy po raz kolejny, każdego z Was! A jeśli Wy doświadczacie hejtu w swoim kierunku – róbcie tak, jak Dominika. Nie zwracajcie na to uwagi i dalej róbcie swoje. Bądźcie sobą, nawet jeśli jesteście inni niż wszyscy! To Wasze życie, nie kogoś innego! Pomyślcie również o tym tak – jeśli ktoś Was hejtuje to znaczy, że się Wami interesuje – czyli musi mieć strasznie przykre i nudne życie, że musi zajmować się życiem innych 😉

Tak jak pisaliśmy wyżej – hejt to ciężki, ale ważny do dyskusji temat. Dlatego my będziemy o nim rozmawiać i mówić Wam, jak z nim walczyć lub jak się go wystrzegać! Wszystko to w naszej strefie We Talk podczas Young Stars Festival 2019, gdzie każdy z Was będzie mógł zabrać głos i wysłuchać historii innych osób – nawet gwiazd Young Stars!

Bilety na Young Stars Festival 2019 nadal możecie zakupić na empikbilety.pl oraz na eBilet.pl! Czekamy na Ciebie!

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie – kliknij w link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

X