fbpx


We wtorek kilka popularnych teledysków do muzyki K-pop zostało usuniętych z YouTube z powodu roszczeń związanych z prawami autorskimi. Okazuje się jednak, że był to błąd systemu, który aktualnie jest wyjaśniany, a klipy powróciły już do serwisu.

TWICE “Likey” i “Like Ooh-Ahh”, “Singularity” od BTS, BLACKPINK “Ddu-Du Ddu-Du”, “SOLO” BLACKPINK Jennie, BIGBANG i ich”Flower Road” oraz PSY “New Face” były piosenkami, do których złożyło roszczenia dotyczące praw autorskich. Na moment piosenki zostały usunięte, jednak po niecałych dwóch godzinach kawałki wróciły.

Wygląda na to, że roszczenia zostały usunięte około 94 min po ich wprowadzeniu. Youtube cały czas pracuje nad tym, by wyjaśnić, co się stało. „Stawiamy na właścicieli praw autorskich do treści. Mamy dużo pracy w toku i mamy wiele do powiedzenia na ten temat.”

YouTube twierdzi, że nie pośredniczy w roszczeniach dotyczących praw autorskich, ale problem leży między stronami. Jednakże, gdy strona jest powiadamiana o potencjalnych naruszeniach praw autorskich przez posiadaczy praw, obowiązkowe jest z mocy prawa usunięcie treści, w tym wypadku teledysków. Firma twierdzi również, że jest to nadużycie systemu przez partnerów. Sprawa jest cały czas wyjaśniana.

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie – kliknij w link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

X