fbpx


Drugi sezon ultrapopularnego wśród młodzieży serialu Riverdale dobiega końca – już pojutrze prawdopodobnie dowiemy się kto stał za wszystkimi morderstwami w miasteczku oraz poznamy inne rozwiązania trwającej od wielu miesięcy historii. Wszystko wskazuje też na to, że nie zabraknie szokujących wydarzeń oraz cliffhangerów, czyli tematów, które mają nas nakręcić na trzeci sezon. Lada moment ruszą więc teorie fanowskie , co z pewnością zobaczycie też i na naszym portalu w Strefie Fanów. Póki co skupmy się jednak na ostatnim odcinku, który zakończył się szokującym wydarzeniem… ale nie tylko . Przedostatnia część drugiego sezonu obfitowała w wiele ciekawych wydarzeń, które przytacza Dominika Gasik w jej artykule .

Co więc najbardziej elektryzowało fanów Riverdale?

POZNALIŚMY BLACK HOODA ?

fanowska teoria przedstawiająca Black Hooda i Hala Coopera

W końcu, wydało się to, na co wszyscy czekali. Wątek główny 2 drugiego sezonu został rozstrzygnięty. Seryjnym mordercą o pseudonimie Black Hood jest … HALL COOPER! Podejrzewaliście go? Bardzo możliwe, bo już w wcześniej odcinkach wszystkie poszlaki wskazywały na niego. Czytając wiele komentarzy, większość fanów serialu twierdziła, że to by było zbyt proste i prawie nikt go nie „obstawiał”. A jednak.

Przyznajemy – wydawało się to zbyt proste i nikt nie sądził, że to ostatecznie jest możliwe…ale w istocie, Hal przyznał się przed swoją rodziną do wszystkich zbrodni. Zagadką zatem pozostaje fakt kim jest człowiek, który wtargnął do domu Archiego w momencie, gdy Hal przyznawał się do wszystkiego? – może Black Hoodów było dwóch ?!

VERONICA LODGE ODWRACA SIĘ OD OJCA?

kadr z serialu Riverdale / The CW

Dobrze wiem, że ostatnio Veronica nie była zbyt lubianą postacią, przez to, że oszukiwała swoich przyjaciół i stała po stronie ojca. Ostatnio się to jednak bardzo zmieniło. V zauważyła to, że Hiram Lodge manipuluje jej matką. Po ataku Black Hooda w ratuszu i po nakazie przez ojca dalszego wręcz niebezpiecznego udziału w kampanii nie mogła już tego znieść.

To w sumie niezła niespodzianka, bo przecież to Archie oddalał się od ojca w wyniku coraz bardziej zacięśniających się relacji względem Hirama Lodge’a – ojca Veroniki. Fani twierdzili, że to raczej w tą stronę potoczy się historia, a tymczasem okazało się, że to Archie “przeciągnął” Veronikę na stronę swojego ojca, a nie odwrotnie. Co zrobi Hiram? Coś czujemy, że w ostatnim odcinku jego wątek da nam nieźle popalić… 😉

JUGHEAD NIE ŻYJE ?!

kadr z odcinka Riverdale / The CW

Chyba wszystkim, którzy oglądali odcinek zapadła w pamięć scena pożegnania  Betty i Jugheada. „Jak dobrze słyszeć Twój głos” „Pamiętaj , że Cię kocham i nigdy nie przestane [*] Do zobaczenia” … Te słowa padły z ust Jugga. Po tym, młody Serpents oddał się w ręce zaklinaczki węży i  Ghulis. Chciał zapobiec rozlewu krwi swojego gangu. Sam został zmasakrowany i znaleziony przez swojego ojca.

To zdecydowanie największe zaskoczenie, którego chyba w tym sezonie nie uda się już twórcom serialu przebić. Jughead – jeden z głównych bohaterów został bardzo dotkliwie pobity przez członków konkurencyjnego gangu dla Serpents i…stało się. Odcinek zakończył się z hipotezą, że Jug…nie żyje! Czy to możliwe? Wydaje nam się , że nie – sam przecież jest narratorem w serialu a jego postać wydaje się “nienaruszalna” , w dodatku bardzo lubiana przez fanów. Rozumiemy, że “trzeba wiedzieć kiedy ze sceny zejść” i być może jest to dobry ruch dla aktora, jednak sam ruch byłby bardzo zaskakujący … Wierzymy jednak, że w finale drugiego sezonu za 2 dni okaże się jednak, że Jughead jakimś cudem wyszedł z tej sytuacji żywy i zobaczymy go jeszcze w niejednej akcji trzeciego sezonu. Dlaczego więc – jak pisze Dominika – Betty, Veronica i Archie stali nad jego grobem w zapowiedzi finałowego odcinka? Oj będzie się działo !

Pełen artykuł z przemyśleniami dla fanów serialu znajdziecie tutaj: http://fandoms.pl/329730/recenzja-i-przemyslenia-dotyczace-21-odcinka

A Wy jak myślicie – Jughead przeżyje czy jednak nie? Głosujcie!

Czy Jughead przeżyje?

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie – kliknij w link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Szukasz więcej ciekawych artykułów związanych z fandomami? Chcesz wziąć udział w ciekawych dyskusjach, sprawdzić swoją wiedzę i wygrywać atrakcyjne nagrody? A może chcesz, by Twój artykuł pojawił się na tej stronie? Zarejestruj się już teraz na http://fandoms.pl i napisz Twój post – najlepsze pojawią się także na tym portalu!


X