fbpx


Mount Weather Emergency Operations Center (po polsku Centrum operacyjno-ratownicze Mount Weather) jest amerykańskim podziemnym bunkrem wojskowym, zlokalizowanym w górach Blue Ridge we wschodnich Stanach Zjednoczonych. Jak widzicie, nie jest to wymysł producentów serialu The 100. Miał on służyć wyższym urzędnikom amerykańskim w przypadku wojny nuklearnej.

Tu na pewno nikt nie chce się znaleźć. Centrum kryzysowe Mount Weather to ogromny bunkier, w którym można przeżyć Armagedon. Budowla ma aż 7 poziomów! Podziemny kompleks znajduje się w górach, mniej więcej 80 km od Waszyngtonu.

Obiekt jest tak chroniony, że nawet organy władzy nie mają regularnego wstępu na teren. Po wydarzeniach 11 września większość najważniejszych postaci z Kongresu była przetransportowana helikopterem do bazy.

Jesteście ciekawi z czego składa się taka baza? Ile tajemnic skrywają te wszystkie piętra i odcięte od świata tunele? Więcej dowiecie się na Fandoms, gdzie Natalia Czech napisała dla Was obszerny artykuł na temat jednego z najbardziej strzeżonych miejsc w USA, które dla większości jest tylko wymysłem twórców The 100: http://fandoms.pl/328987/mount-weather

 

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie – kliknij w link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Szukasz więcej ciekawych artykułów związanych z fandomami? Chcesz wziąć udział w ciekawych dyskusjach, sprawdzić swoją wiedzę i wygrywać atrakcyjne nagrody? A może chcesz, by Twój artykuł pojawił się na tej stronie? Zarejestruj się już teraz na http://fandoms.pl i napisz Twój post – najlepsze pojawią się także na tym portalu!


X