fbpx


Lubię
Lubię Kocham Haha Wow Smutek Złość

Mount Weather Emergency Operations Center (po polsku Centrum operacyjno-ratownicze Mount Weather) jest amerykańskim podziemnym bunkrem wojskowym, zlokalizowanym w górach Blue Ridge we wschodnich Stanach Zjednoczonych. Jak widzicie, nie jest to wymysł producentów serialu The 100. Miał on służyć wyższym urzędnikom amerykańskim w przypadku wojny nuklearnej.

Tu na pewno nikt nie chce się znaleźć. Centrum kryzysowe Mount Weather to ogromny bunkier, w którym można przeżyć Armagedon. Budowla ma aż 7 poziomów! Podziemny kompleks znajduje się w górach, mniej więcej 80 km od Waszyngtonu.

Obiekt jest tak chroniony, że nawet organy władzy nie mają regularnego wstępu na teren. Po wydarzeniach 11 września większość najważniejszych postaci z Kongresu była przetransportowana helikopterem do bazy.

Jesteście ciekawi z czego składa się taka baza? Ile tajemnic skrywają te wszystkie piętra i odcięte od świata tunele? Więcej dowiecie się na Fandoms, gdzie Natalia Czech napisała dla Was obszerny artykuł na temat jednego z najbardziej strzeżonych miejsc w USA, które dla większości jest tylko wymysłem twórców The 100: http://fandoms.pl/328987/mount-weather

Oceń ten post

Lubię
Lubię Kocham Haha Wow Smutek Złość
Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie – kliknij w link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz konta? Zarejestruj się

Nie pamiętasz hasła?

Wpisze dane Twojego konta, a my wyślemy Ci link, przy pomocy którego będziesz mógł zresetować hasło.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Zaloguj się

Polityka Prywatności

X