fbpx


Święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami a co za tym idzie – niesamowity czas dobroci i miłości. Jest w tym okresie bardzo dużo wolnego czasu, który można wykorzystać na czytanie książek czy rodzinne oglądanie filmów, aby jeszcze bardziej poczuć tę magię Świąt, mimo braku śniegu za oknem. Dlatego dzisiaj przychodzimy do was z 10 filmami i bajkami, które umilą wam te cudowne, grudniowe wieczory.

1. Kevin sam w domu

To nieodłączna część corocznych świąt. Wprowadza niesamowity klimat, a prosta komediowa fabuła, z ważnym przekazem, jest bardzo przyjemna dla całej rodziny. Zresztą chyba nikomu nie trzeba jej przedstawiać – praktycznie każdy widział ten film, a mimo to widzowie co roku domagają się zaprezentowania filmu ponownie.

2. Świąteczny książę

Początkująca reporterka pracuje pod przykrywką, jako nauczycielka księżniczki Emily na dworze królewskim. Niespodziewanie zakochuje się w księciu Richardzie, na którego temat miała zbierać sensacje do artykułu. Nieoczekiwanie jej prawdziwa tożsamość zostaję odkryta. Co dalej? Sprawdźcie sami!

3. Zamiana z księżniczką

Fabuła jest bardzo prosta, ale niecodzienna. Film opowiada o cukierniczce, która zakwalifikowała się do wyjątkowego konkursu i wylatuje aby przedstawić się w jak najlepszym świetle rodzinie królewskiej. Przez całkowity przypadek spotyka księżniczką, z którą postawiają zamienić się swoimi rolami na kilka dni.

4. Świąteczny kalendarz

Głównym tematem jest oczywiście miłość, która zdaje się być bardzo trudno i zawiła. Okazuje się jednak, że kalendarz świąteczny, który główna bohaterka dostała w prezencie – przepowiada przyszłość! Jeśli lubicie takie historie, to musicie obejrzeć ten film!

5. Świąteczny książę: Królewskie wesele

To druga część filmu Świąteczny książę, która opowiada dalsze losy głównych bohaterów. Wszystko idzie świetnie, ale jest jeden zasadniczy problem. Amber nie widzi w sobie królowej. Jak zatem potoczą się dalsze losy zakochanych?

6. Ekspres polarny

Film familijny, który zachwyca za każdym razem. Można go oglądać co roku, tak jak i Kevina. Główny wątek opowiada o chłopcu, który nie wierzy w Świętego Mikołaja. W Wigilię przyjeżdża po niego pociąg, który zabiera go w daleką podróż, do siedziby Św. Mikołaja.

7. Grinch: Świąt nie będzie

W małej wiosce trwają przygotowania do Bożego Narodzenia. Wszyscy mieszkańcy są tym zachwyceni. Jedynie Grinch – tajemniczy, zielony stwór zamieszkujący jaskinię w górach, nie cierpi świąt. Robi wszystko, żeby zniszczyć ten magiczny czas. Komedia dla całej rodziny, która na pewno spodoba się tym, którzy jeszcze Jej nie widzieli. W głównej roli Jim Carrey!

8. Epoka lodowcowa – Mamucia gwiazdka.

Bajka idealna dla dużych i małych. Opowiada o tym jak Sid niszczy pamiątkę Mańka i trafia na czarną listę Świętego Mikołaja. Bardzo się tym przejmuje i obawia konsekwencji. Jeśli ktoś uwielbia serię bajek o Epoce Lodowcowej – musi obejrzeć również tę część! Gwarantujemy mnóstwo śmiechu z Sid’a i nie tylko!

9. Artur ratuje Gwiazdkę

Artur, młodszy syn Świętego Mikołaja, postanawia na własną rękę dostarczyć jeden zapomniany prezent. Na drodze przytrafia mu się mnóstwo przygód, niekoniecznie tych dobrych. Czy uda się dostarczyć ten jeden, wyjątkowy prezent na czas?

10. Renifer Niko ratuje święta

Wychowywany przez mamę Niko, postanawia wyruszyć w podróż aby poznać swojego ojca, który pracuje dla Świętego Mikołaja. Idealna bajka, z nieskomplikowaną fabułą, która idealnie pozwala się zrelaksować.

Autor: Dominika
Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie – kliknij w link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

X