fbpx


Niecały miesiąc po zostaniu wolnym agentem, Taylor Swift ogłosiła, że podpisała nowy ogólnoświatowy kontrakt z Universal Music Group oraz z UMG’s Republic jako jej amerykański partner. Jest to niezwykle dobra wiadomość, ponieważ piosenkarka tym sposobem stała się także wydawcą! Fani nazywają ją superbohaterem, który może wprowadzić wiele zmian na rynku muzycznym. 

W poście opublikowanym na Instagramie Swift napisała, że poznała prezesa i dyrektora generalnego Universal Music Group – Luciana Grainge’a oraz Monte Lipmana. “Z radością ogłaszam, że moim domem muzycznym będzie Republic Records i Universal Music Group. Lucian Grainge i Monte Lipman są tak niesamowitymi partnerami, to dla mnie tak ekscytujące, że oni i zespół UMG będą moją rodziną z wytwórni, a także niesamowicie ekscytujący jest fakt, że będę właścicielką całego mojego miejsca nagrań, które będę od teraz tworzyć.”

Wyświetl ten post na Instagramie.

My new home 🎶

Post udostępniony przez Taylor Swift (@taylorswift)

Ten ruch oznacza, że ​​Swift opuszcza Big Machine, swoją wytwórnię, w której była od 2006 roku. Swift sprzedał ponad 32 miliony albumów w Stanach Zjednoczonych. Nawet w świecie streamingu z coraz mniejszą sprzedażą, liczba sprzedaży Swift pozostaje ponad przeciętna. Jej najnowsza płyta sprzedała się w ponad 1 milionie egzemplarzy w pierwszym tygodniu, dzięki czemu płyta Swift stał się jednym z najlepszych albumów, odkąd Nielsen rozpoczął śledzenie sprzedaży krążków w 1991 roku. Jej najlepiej sprzedającym się albumem w USA jest Fearless, który zyskał na 7.2. milion kopii. W swoim poście na Instagramie Swift wyraziła “moje szczere podziękowania dla (założyciela Big Machine) Scotta Borchetty za to, że wierzył we mnie jako 14-latkę i za prowadzenie mnie przez ponad dziesięć lat pracy, z której zawsze będę dumna.”

Foto: Sean McCloskey

“Taylor nie tylko uchwyciła wyobraźnię całego pokolenia, ale także na nowo zdefiniowała paradygmat nowoczesnego przemysłu muzycznego” – dodaje Monte Lipman, założycielka i dyrektor generalny Republic Records. “Jej zaangażowanie w pisanie piosenek i występy przyniosło jej szacunek jej rówieśników i miliony adorujących fanów na całym świecie. Mogę sobie tylko wyobrazić, co Taylor jest w stanie osiągnąć w nadchodzących latach, zarówno pod względem kulturowym, jak i kreatywnym. Jestem niezmiernie podekscytowany, mogąc stworzyć sojusz z Republic Records i niezrównaną Taylor Swift.”

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie – kliknij w link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

X