fbpx


Klip do świątecznej piosenki “Nasza Cicha Noc”, która powstała we współpracy Remo z Sylwią & Olga Przybysz, Sylwią Lipką oraz Dominiką Sozańską można już oglądać na YouTube. Nastrój zbliżających się świąt udzieli się słuchaczowi nie tylko dzięki wpadającej w ucho piosence, ale również scenografii i śniegu, o których często wspominają w komentarzach widzowie na You Tube. Ile czasu zajęło stworzenie scenografii? Kto był za nią odpowiedzialny? Sprawdźcie już teraz!

 

Przygotowanie świątecznych dekoracji, które klipach odgrywają ważną rolę, nie należą do łatwych zadań. Za scenografię klipu “Nasza Cicha Noc” odpowiadała Asia Łupicka czyli prywatnie żona Remika. Przez kilka dni zbierała wszystkie potrzebne elementy dbając jednocześnie by wszystko było starannie dobrane.  Sam proces dekorowania, który obejmował jadalnie, kuchnię oraz sypialnię trwał ponad 3 dni. 

We wnętrzach dominowały kolory: biały, czarny oraz zielony, dzięki czemu wszystko wyglądało elegancko oraz przytulnie. Ważnym elementem była duża liczba iglastych drzewek i dodatków. Na wejściu do salonu czekały na nas trzy choinki w donicach skrzące się ciepłym światłem lampek a po drugiej stronie w oczy rzucała się pięknie przystrojona jadalnia. Każde miejsce przy stole oznaczone było imieniem danej osoby oraz gałązką urwaną z choinki. Kuchnię mogliśmy nazwać królestwem pierników oraz pomarańczy ozdobionych goździkami. Dla spragnionych czekały napoje cytrusowe wg przepisu Asi. Sama autorka scenografii przyznaje z uśmiechem na twarzy, że “Ten dom jest przygotowany na święta Bożego Narodzenia w 100 procentach”.

 

 

Jednak czym byłby klip świąteczny bez śniegu? I dlaczego to on podczas scen kręconych na zewnątrz domu największą furorę? Na potrzeby klipu wypożyczono specjalną wytwornicę piany, której piana przypominała śnieg. Nikt nie spodziewał się, ile radości wywoła sztuczny śnieg, ale wszyscy wiedzieli, że był strzałem w dziesiątkę. Aby uzyskać pianę wystarczyło wlać odpowiedni płyn do wytwornicy, nacisnąć przycisk ON a wszystko dookoła powoli kryło się pod białym puchem. Niestety nie na długo… piana znika w dość szybkim tempie i nie ma porównania ze śniegiem, który w odpowiedniej temperaturze może z nami zostać najdłużej.

 

Który element scenografii tego klipu spodobał się Wam najbardziej i dlaczego?

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie – kliknij w link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

X