fbpx


Lubię
Lubię Kocham Haha Wow Smutek Złość

Nowy album Taylor Swift był niespodzianką dla jej  fanów, ale wcale nie powstał tak szybko, jakby się wydawało! Gwiazda muzyki pop wypuściła nowy album o północy czasu amerykańskiego, zaledwie 24 godziny po tym, jak zdradziła, że w ogóle pracowała nad nowym materiałem!

Wydaniu płyty towarzyszy także elegancki esej dotyczący nowego albumu Taylor, który piosenkarka napisała samodzielnie. “To zbiór piosenek i opowieści, które płynęły jak strumień świadomości” – zaczyna opowiadać. “Zaczęło się od obrazów. Obrazy, które pojawiły się w moim umyśle i wzbudziły moją ciekawość. Gwiazdy narysowane wokół blizn. Kardigan, który dwadzieścia lat później nadal pachnie stratą. Pancerniki tonące w oceanie, w dół, w dół, w dół. Drzewo kołysze się w lesie mojego dzieciństwa. Stłumione tony ‘uciekajmy’ i nigdy tego nie róbmy”.

“Dość szybko te obrazy w mojej głowie wyrosły na twarze lub imiona i stały się postaciami. Okazało się, że nie tylko piszę własne historie, ale także piszę o ludziach, których nigdy nie spotkałam, lub z perspektywy ludzi, których znałam lub tych, których nie spotkałam i tego żałuję” – kontynuuje Taylor.

Opowieść, która staje się folklorem, jest przekazywana i szeptana. Czasami nawet śpiewana. Granice między fantazją a rzeczywistością zacierają się, a granice między prawdą a fikcją stają się prawie niedostrzegalne. Z biegiem czasu spekulacje stają się faktem. Mity, opowieści o duchach i bajki” – tak tłumaczy Swift, dlaczego jej nowy album nazywa się “Folklore”.

“W izolacji moja wyobraźnia szaleje i ten album jest wynikiem, zbiorem piosenek i historii, które płynęły jak strumień świadomości. Podnoszenie długopisu było moim sposobem na ucieczkę w fantazję, historię i pamięć. Opowiedziałam te historie najlepiej jak potrafiłam, z całą miłością, zdumieniem i kaprysem, na jakie zasługują” – podsumowała i zaprosiła do osobistego przesłuchania albumu!

Oceń ten post

Lubię
Lubię Kocham Haha Wow Smutek Złość
Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie – kliknij w link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Dodaj komentarz

avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz konta? Zarejestruj się

Nie pamiętasz hasła?

Wpisze dane Twojego konta, a my wyślemy Ci link, przy pomocy którego będziesz mógł zresetować hasło.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Zaloguj się

Polityka Prywatności

X