fbpx


Lubię
Lubię Kocham Haha Wow Smutek Złość

Takie stwierdzenie może niektórych wprowadzić w śmiech, jednak jak obejrzycie starsze filmy, to dostrzeżecie, że kiedyś całkowicie inaczej podchodzono do rasistowskich tekstów. Teraz Disney próbuje uczulać swoich widzów na negatywne zachowania!

Na platformie Disneya, czyli na Disney+ pojawiły się specjalne oznaczenia, które mają ostrzegać widzów, a w tym młodych widzów o rasistowskich przedstawieniach i stereotypowym podejściu do życia. Kiedyś takie zachowania nie budziły jakiegokolwiek wydźwięku w widzach, jednak teraz wszyscy dążymy do tego, by okazywać szacunek każdemu, więc takie oznaczenia musiały się pojawić.

Dokładnie chodzi o takie filmy, jak: “Piotruś Pan”, “Księga dżungli”, “Zakochany kundel”, “Aryskotraci”, “Dumbo” i “Szwajcarska rodzina Robinsonów”. Dodatkowo przy każdym z filmów pojawiło się wyjaśnienie poszczególnych oznaczeń, ale także wyjaśnienie ról, jakie pełniły dane postaci w filmach.

Przykładowymi opisami są:
“Piotruś Pan” – w tej animacji rdzenni Amerykanie nazywani i pokazywani są w sposób stereotypowy, który umniejsza kulturowej różnorodności czy tradycji. Nazywa się ich “czerwonoskórymi”.
“Księga dżungli” – postać Króla Louie’ego uznano za obraźliwą karykaturę wykorzystującą rasistowskie stereotypy dotyczące Afroamerykanów.

“Stereotypy były złe w swoim czasie i dalej są złe dzisiaj” – możecie przeczytać w oświadczeniu Disneya opublikowanym na jego stronie. “Zamiast usuwać filmy, chcemy zwrócić uwagę na ich krzywdzący wpływ, by móc wyciągnąć z tego lekcję i przeprowadzić dyskusję, która pozwoli wspólnie zbudować lepszą przyszłość”.

Myślicie, że takie oznaczenia to dobry pomysł?

Oceń ten post

Lubię
Lubię Kocham Haha Wow Smutek Złość
Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie – kliknij w link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Dodaj komentarz

avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz konta? Zarejestruj się

Nie pamiętasz hasła?

Wpisze dane Twojego konta, a my wyślemy Ci link, przy pomocy którego będziesz mógł zresetować hasło.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Zaloguj się

Polityka Prywatności

X