fbpx


Lubię
Lubię Kocham Haha Wow Smutek Złość

W lipcu 2016 roku premierę miała gra Pokemon GO. Gdy tylko się pojawiła, ludzie na całym świecie oszaleli i zaczęli w Nią grać, przypominając sobie stare czasy, kiedy to oglądali Pokemony w telewizji, zbierali karty, gadżety lub żetony. Wszystko jednak z czasem się nudzi i to samo stało się z grą Pokemon GO, w której brakowało nowych wyzwań i aktualizacji. Gracze spisali ją na straty jednak sam producent (firma Niantic) nie poddał się i podniósł rękawice… i bardzo dobrze!

Po wielomilionowych stratach w użytkownikach grających w Pokemon Go, firma Niantic wzięła się do pracy i wysłuchała graczy. Po pierwsze wprowadzono bardzo ciekawe zadania specjalne, które po wykonaniu dawały wyjątkowe nagrody oraz umożliwiały złapanie bardzo rzadkich lub legendarnych Pokemonów.

W kolejnym etapie fani Pokemonów dostali niesamowitą okazję uzupełnienia swojego Pokedexu w brakujące Pokemony! Umożliwiono tak zwane “trade’owanie” swoich pupili, czyli po prostu najzwyczajniejszą w świecie wymianę. Nie jest to jednak takie kolorowe, bo specjalną wymianę, czyli wymianę na Pokemony, których nie ma się w Pokedexie, można zrobić raz dziennie. Po za tym, kosztuje to bardzo dużo naszego Stardust’a, czyli specjalnego pyłu, który umożliwia ulepszanie Pokemonów czy właśnie wymiany z innymi graczami. Mimo to, jest taka opcja i najwytrwalsi zbierają Pokemony łatwiej i szybciej. Tym bardziej, jeśli ma się kogoś bardzo długo w gronie przyjaciół w grze!

Tak jest – w grze Pokemon Go również możemy dodawać się do znajomych, ale to nie wszystko. Z czasem zwiększamy nasz poziom przyjaźni, wysyłając sobie na przykład codziennie prezenty, które możemy znaleźć w Pokestopach. Dzięki temu, że nasze serduszka przyjaźni się zapełniają, mamy w grze dodatkowe bonusy! Najważniejszym ułatwieniem w naszych oczach jest to, że z poziomu na poziom, zmniejszamy ilość Stardusta, który musimy wydać podczas wymiany Pokemonami! Gdy dojdziemy do najwyższego poziomu przyjaźni, wymiany stają się bardzo korzystne i przyjemne, bo praktycznie nie odczuwamy utraty pyłu! Ale co do poziomów przyjaźni – jest jeszcze jeden, bardzo znaczący pozytyw, który teraz również został wprowadzony w grze!

Dokładnie tak! Walki z innymi trenerami i graczami Pokemon Go! Jak w takim razie nie grać, gdy wprowadzono tyle innowacji, aktualizacji i wprowadzili mnóstwo możliwości? Nie wiemy – my gramy! Jak zatem walczyć z innymi trenerami Pokemonów? Jednym z przykładów jest spotkanie się gdzieś na ulicy, zeskanowanie specjalnego kodu QR i wtedy walka się rozpoczyna. Nie jest to jednak super wyjście, gdyż dziwnie byłoby podejść na ulicy i zapytać o to, czy chce się bić! W Pokemonach oczywiście. O wiele lepszą możliwością jest walka z trenerami, którzy są naszymi znajomymi! Dokładniej pisząc, gdy nasz poziom przyjaźni jest maksymalny lub prawie największy (brakuje nam tylko jednego serduszka). Dlaczego tak jest najlepiej? Otóż dlatego, że możemy z Nimi walczyć z dowolnego miejsca na całej kuli ziemskiej! Oczywiście musisz mieć internet, żeby walczyć 😉 Jednak to prawda – przyjaciele Ultra i Best, mogą walczyć ze sobą nie będąc w pobliżu – czyli każdy będąc w domu, pijąc herbatkę, może walczyć z kimś oddalonym o na przykład 600 kilometrów. Wielu żałuje, że nie można tak zrobić przy wymianach Pokemonami, ale wtedy za łatwo można byłoby zebrać wszystkie Pokemony.

Co jest jednak ważne oprócz samej walki? Nagrody! Odznaki, Stardust, ale najważniejszą nagrodą jest Sinoh Stone! Czyli specjalny, unikatowy i praktycznie nigdzie nie dostępny kamień ewolucji do najnowszych wersji Pokemonów! Jest jeszcze na Niego szansa podczas otwierania skrzyni siedmiodniowej, po wykonaniu odpowiedniej liczby zadań, jednak zdobycie go graniczy z cudem. Szansa wynosi prawdopodobnie tylko 20%. Jak ktoś go nie dostanie, to znowu musi próbować za 7 dni – a wtedy znowu loteria. Stąd o wiele szybciej go dostać podczas walk z trenerami Pokemon!

A kto nie chciałby mieć takich Pokemonów? 🙂

My jesteśmy bardzo pozytywnie zaskoczeni i nastawieni. Wielu mówi, że te aktualizacje powstały tylko i wyłącznie ze względu na Nintendo Switch i gier Pokemon Let’s Go: Pikachu i Eevee, które również zyskały miliony fanów na całym świecie, w krótkim czasie. Mało ludzi wie jednak, że gry Pokemon Go na telefony są kompatybilne z grami na Nintendo Switch! Można transferować do gry na Nintedo swoje Pokemony z Pokemon Go i co najważniejsze – zdobyć najrzadsze obecnie Pokemony – Meltany. Dodatkowo za posiadanie obu gier, otrzymuje się Mystery Boxy i wiele dodatkowych bonusów, więc nie pozostaje nam nic innego, tylko grać! 🙂

Oceń ten post

Lubię
Lubię Kocham Haha Wow Smutek Złość
Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie – kliknij w link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz konta? Zarejestruj się

Nie pamiętasz hasła?

Wpisze dane Twojego konta, a my wyślemy Ci link, przy pomocy którego będziesz mógł zresetować hasło.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Zaloguj się

Polityka Prywatności

X