fbpx


Ariana po raz kolejny w krótkim czasie została oskarżona o plagiat! Najpierw fani One Direction posądzili ją o kopiowanie piosenki ich ulubionego zespołu, a teraz… rosyjski malarz twierdzi, że w teledysku do utworu “God Is a Woman” Ariana wykorzystała grafikę łudząco przypominającą jego obraz!

Oczywistą sprawą jest, że za powstanie utworu nie odpowiada w całości gwiazda – nad muzyką i teledyskiem pracuje zazwyczaj ogromny sztab ludzi, szczególnie w wypadku takich gwiazd, jak Ariana Grande. Czy sama piosenkarka, a może jej sztab od Public Relations, powinni bliżej zaznajomić się z przepisami prawa autorskiego? Rosyjski malarz, Vladimir Kush, pozwał Arianę za bezprawne wykorzystanie bezpośredniego nawiązania do jego obrazu, jakie pojawiło się w teledysku “God Is a Woman”.

W jednej ze scen widzimy zarys sylwetki Ariany, która stoi w płomieniu świecy, a dookoła niej rozpościera się delikatnie zachmurzone niebo. Musimy przyznać, że patrząc na obraz rosyjskiego artysty trudno nie widzieć podobieństwa!

Vladimir Kush powiedział, że 20 lat temu stworzył dwa takie obrazy i według pozwu kadr w teledysku “God Is a Woman” jest jawną kopią. Malarz pozwał zarówno wokalistkę jak i firmę produkcyjną odpowiedzialną za teledysk. Zażądał nawet usunięcia video z Internetu!

Jak myślicie – czy malarz wygra tę sprawę? Z jednej strony kadr z teledysku rzeczywiście jest dość podobny do obrazu Kusha, a z drugiej, kobieca sylwetka na tle światła czy płomieni nie jest niczym wyjątkowo odkrywczym 🙂

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie – kliknij w link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

X