fbpx


Lubię
Lubię Kocham Haha Wow Smutek Złość
5

Członkowie BTS i innych koreańskich zespołów nie otrzymają zwolnień z wojskowego projektu Korei Południowej. Tę informację potwierdził urzędnik rządu Korei Południowej. W tym państwie obowiązuje służba wojskowa przez około dwa lata, ponieważ oficjalnie Korea Południowa jest dalej w stanie wojny z Koreą Południową.

“W przypadku BTS osobiście żałuję, że nie mogę pozwolić na zwolnienia dla nich zgodnie z pewnymi standardami, ale Administracja Siły Wojskowej i Ministerstwo Obrony Narodowej (odpowiedzialne za pobór) są skłonne do zmniejszenia ogólnego zakresu (zwolnienia)” – powiedział Minister kultury Park Yang-woo w Paryżu w środę (20 listopada) podczas Forum Ministrów Kultury UNESCO.

Wszyscy sprawni południowo-koreańscy mężczyźni zostali powołani do służby w wojsku tego kraju przez okres około dwóch lat, z powodu ciągłych napięć w kraju z Koreą Północną, z którymi technicznie jest nadal w stanie wojny od zakończenia wojny koreańskiej w 1953 r. Oczekuje się, że najstarszy członek BTS, Jin, rozpocznie swoją służbę w najbliższej przyszłości, ponieważ w grudniu 2020 roku skończy 28 lat, czyli maksymalny wiek, w którym dana osoba może pełnić swoją obowiązkową służbę.

Utworzono rządową grupę zadaniową, która ma zbadać, czy wyróżnienia artystyczne, takie jak historyczny wzrost i rekord BTS, gwarantują zwolnienie podobne do tych, które zdobywają sportowcy i klasyczni artyści, którzy rywalizują i występują wzorowo na globalnych platformach. “W odróżnieniu od sztuki klasycznej i sportu trudno jest ustalić kryteria selekcji w dziedzinie kultury popularnej i sztuki, co utrudnia zinstytucjonalizowanie systemu zwolnień” – dodał minister Park.

Podczas tego samego spotkania Park powiedział także, że planuje stworzyć zespół, który ma pomóc w utrzymaniu rozwoju popkultury w Korei Południowej, znanej także jako fala koreańska lub hallyu na arenie międzynarodowej, aby wspomóc inne południowokoreańskie gałęzie przemysłu.

Oceń ten post

Lubię
Lubię Kocham Haha Wow Smutek Złość
5
Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie – kliknij w link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Wątki dyskusji
0 Odpowiedzi w dyskusji
0 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najgorętsza dyskusja
1 Komentujący
Marta Ostatni komentujący
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Marta
Gość
Marta

Mam nadzieję, że mimo iż Jin pójdzie na służbę BTS się nie rozpadnie. Około dwa lata temu Jin wspomniał, że jak z zespołu odejdzie choć jedna osoba to nie dadzą sobie rady.

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz konta? Zarejestruj się

Nie pamiętasz hasła?

Wpisze dane Twojego konta, a my wyślemy Ci link, przy pomocy którego będziesz mógł zresetować hasło.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Zaloguj się

Polityka Prywatności

X