fbpx


Lubię
Lubię Kocham Haha Wow Smutek Złość

Dlaczego już w tytule nazywamy wszystkich ludzi najgorszymi drapieżnikami dla oceanów? Dlaczego piszemy tak mocne słowa, które czasami wręcz urażają wiele osób? Odpowiedź jest prostsza niż myślicie. Po prostu tak jest i są na to dowody! O co dokładnie chodzi? O cichego zabójcę, którego używamy codziennie, nie zwracając na niego uwagi – to plastik!

Jak podają różnorodne statystyki, aż 98 procent Polaków kupuje napoje w plastikowych opakowaniach. Zużywamy 8 butelek w tygodniu, czyli aż 32 w miesiącu! Tylko w jednej przeciętnej rodzinie do kosza trafia co roku 1000 butelek! Zaledwie 10 procent z nich ma szansę na recykling. Podsumowując, wszystko daje nam ogromne liczby! W 2016 roku na całym świecie sprzedano około 480 miliardów ton plastikowych butelek! Jednak nie tylko butelki są problemem. Kolejnym z nich, są plastikowe siatki i reklamówki!

To często widok prawda? Mnóstwo ludzi wychodzących ze sklepu, nosi zakupy w plastikowych siatkach nie mając pojęcia, jakie stwarzają zagrożenie! Produkcja jednorazowej siatki trwa sekundę, według WWF używamy jej nie dłużej niż 25 minut, a rozkładać się będzie jakieś 400 lat! Reklamówki są przez ekologów uznawane za najgroźniejszego drapieżnika w oceanach. Aż 50 tysięcy ton plastikowych toreb zabija co roku ponad milion ryb, żółwi, waleni, ptaków morskich! Mylą je z jedzeniem i po prostu się nimi duszą.

Musimy zatem coś z tym zrobić! Reklamówka jest najłatwiejsza do wyeliminowania, trzeba tylko rozpocząć osobisty protest przeciw jej używaniu. By nie uczestniczyć w tym śmieciowym procederze, trzeba nosić własną bawełnianą siatkę wielokrotnego użytku. Dodatkowo kilka woreczków na mniejsze produkty. Przed zakupami pakujemy do plecaka pudełka i słoiki, przestajemy kupować folię, a zamawiamy woskowijki. To naprawdę działa! Musimy się tylko do tego przyzwyczaić… tak jak przyzwyczailiśmy się do plastiku.

Co jeszcze jest proste do wyeliminowania?

Plastikowe słomki! Przeciętny Europejczyk zużywa aż 71 jednorazowych rurek do picia rocznie! Dlaczego? Często dla szpanu, wygody i tak naprawdę bez większej potrzeby! Coraz więcej firm i restauracji odchodzi od plastikowych słomek i zastępują je papierowymi. Jeśli mimo to, chcecie używać słomek, to my polecamy Wam na przykład metalowe, które są wielokrotnego użytku, są trwałe, ładniej wyglądają i najważniejsze – nie niszczą środowiska!

Wspieramy Was jak możemy. Sami zmieniamy się na lepsze, bo wiemy jak ważne jest miejsce gdzie żyjemy, a wszystko można zmienić naprawdę prostymi czynnościami! Żeby dodatkowo Was zmotywować – mamy dla Was konkurs z mega nagrodami, a są nimi podwójne wejściówki na Young Stars Festival 2019!

Wszystkie zasady znajdziecie tutaj -> #RatujSwiat razem z Nami i zgarniaj nagrody!

Konkurs trwa zaledwie kilka dni, a już mieliśmy pierwsze zgłoszenia, które od razu chcemy nagrodzić! 🙂 Zwycięzcami zostają dwie osoby, których zdjęcia wstawiamy poniżej! Do tych osób, odezwaliśmy się w prywatnej wiadomości na Instagramie! 🙂 Gratulujemy i liczymy na kolejne zgłoszenia! Pomysłów są miliony – wystarczy tylko trochę pomyśleć i pokombinować! 🙂 POWODZENIA!


Oceń ten post

Lubię
Lubię Kocham Haha Wow Smutek Złość
Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie – kliknij w link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz konta? Zarejestruj się

Nie pamiętasz hasła?

Wpisze dane Twojego konta, a my wyślemy Ci link, przy pomocy którego będziesz mógł zresetować hasło.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Zaloguj się

Polityka Prywatności

X