fbpx


Lubię
Lubię Kocham Haha Wow Smutek Złość

Pierwsze albumy Taylor Swift ponownie zostały sprzedane. Nie tak dawno pojawiło się wiele kontrowersji wokół tego, że Scooter Braun zakupił prawa do piosenek Swift, jednak długo się nimi nie cieszył, gdyż pojawiły się informacje, że teraz sześć albumów Talyor ma kolejny właściciel!

Taylor Swift opublikowała na Twitterze informacje, które magazyn Billboard później potwierdził, które twierdzą, że nowym właścicielem praw do pierwszych albumów Taylor Swift z katalogu Big Machine Label Group odkupiła firma Shamrock Holdings. Okazało się także, że Scooter chciał sprzedaż twórczość Taylor bez informowania jej o tym!

Zespół prawników Swift otrzymał list od Shamrock, w którym poinformowano ich, że kupili 100% muzyki artystki. “To był drugi raz, kiedy moja muzyka została sprzedana bez mojej wiedzy” – napisała Swift. “Z listu wynika, że ​​chcą skontaktować się przed sprzedażą, aby dać mi znać, ale Scooter Braun wymagał, aby nie kontaktowali się ze mną ani z moim zespołem, w przeciwnym razie umowa zostanie zerwana”.

Szkoda, że ​​nie będę w stanie pomóc w rozwoju przyszłości tych dawnych dzieł i bardzo boli mnie to, że jestem oddzielona od muzyki, którą tworzyłam przez ponad dekadę, ale to jest poświęcenie, które będę musiała podjąć, aby utrzymać Scootera Brauna z dala od mojego życia” – dodała Swift w liście.

Początkowo Taylor chciała nawiązać współpracę z firmą Shamrock, jednak okazuje się, że mimo sprzedaży Scooter Braun będzie dalej mógł czerpać korzyści materialne z twórczości Taylor, a z tym artystka nie chce mieć nic wspólnego, dlatego od razu określiła, że nie ma zamiaru pracować z nowym właścicielem jej piosenek.

Jak myślicie, czy Taylor kiedykolwiek odzyska prawa majątkowe do swoich utworów?

Oceń ten post

Lubię
Lubię Kocham Haha Wow Smutek Złość
Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie – kliknij w link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Dodaj komentarz

avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz konta? Zarejestruj się

Nie pamiętasz hasła?

Wpisze dane Twojego konta, a my wyślemy Ci link, przy pomocy którego będziesz mógł zresetować hasło.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Zaloguj się

Polityka Prywatności

X