fbpx


Margaret postanowiła kolejny raz spróbować swoich sił w preselekcjach do Konkursu Piosenki Eurowizji. Piosenkarka, którą znacie z takich hitów jak: “What You Do”, “Cool Me Down” i “Heartbeat” już w zeszłym roku brała udział w szwedzkim konkursie, którego celem było wybranie reprezentanta tego kraju na Eurowizję w Kijowie.

Źródło: eurowizja.org

Dzisiaj (27.11) miała miejsce konferencja prasowa Melodifestivalen 2019, czyli szwedzkiego festiwalu, podczas którego widzowie wybierają reprezentanta państwa na Konkurs Eurowizji w maju w Tel Awiwie. Łącznie ogłoszono aż 28 nazwisk, które rywalizować będą o miano reprezentanta. Wśród nich pojawiło się wiele gwiazd, które już wcześniej próbowały swoich sił, jednak Was najbardziej powinien zainteresować fakt, że do konkursu ponownie zgłosiła się Margaret. Polska piosenkarka wystartuje z piosenką “Tempo”, która na dany moment nie została jeszcze nigdzie opublikowana. Półfinał Melodifestivalen, w którym ma wystąpić Margaret, odbędzie się 9 lutego w Malmö Arena.

Przypomnijmy, że już w zeszłym roku piosenkarka próbowała swoich sił w szwedzkich preselekcjach. 28 listopada potwierdzono jej udział z utworem „In My Cabana” w szwedzkich eliminacjach eurowizyjnych Melodifestivalen 2018. W lutym tego roku wystąpiła w drugim półfinale i dostała się do rundy rozgrywkowej. Awansowała z niej do finału Melodifestivalen, który odbył się 10 marca we Friends Arena w Solnie w Sztokholmie. Ostatecznie zajęła w nim siódme miejsce po zdobyciu  103 punktów od telewidzów (10. miejsce) i międzynarodowego jury (5. miejsce).

Źródło: Instagram, margaret_official

Ostatnio Margaret nie udało się zdobyć wymarzonego pierwszego miejsca. Czy tym razem uda jej się pobić zeszłoroczny rekord i zdobyć miejsce wyższe niż 10? Zobaczymy czy szwedzka publiczność znów będzie życzliwa dla polskiej piosenkarki. Sam start w szwedzkich preselekcjach jednak opłacił się Margaret, ponieważ nawiązała współpracę z wytwórnią Warner Music Sweden, co pozwoliło jej na nagranie piosenki “Lollipop”. Piosenka stała się później hymnem Parady Równości w Szwecji i trafiła do wszystkich rozgłośni radiowych.

Źródło: Instagram, melfestlive

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie – kliknij w link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

X