fbpx


Lubię
Lubię Kocham Haha Wow Smutek Złość

Jeden z najbardziej znanych polskich aktorów przyjął propozycję Netflixa i zagra w jego najnowszej produkcji. Będzie to serial “The Queen’s Gambit”, który opowie o losach młodej szachistki. Reżyserem serialu jest Scott Frank.

Wyświetl ten post na Instagramie.

Oto Rózia (czarna dziewczyna po prawej) i Chlebek (rudy jegomość po lewej). Moje dwa psa przygarnięte z przytuliska dla porzuconych i bezdomnych zwierząt. Od wielu lat są moimi przyjaciółmi na dobre i na złe i równoprawnymi członkami rodziny. Myślę, że jesteśmy razem szczęśliwi, co widać na załączonym obrazku. Ale niestety nie wszystkie psy w Polsce mają swoją miskę, swój ciepły kąt i człowieka. Bezdomność to plaga wsród polskich psów, za którą odpowiedzialni jesteśmy TYLKO MY, ludzie. Smutne, ale bardzo prawdziwe. Za naszą bezmyślność, brak rozwiązań systemowych, znieczulicę polityków, brak odpowiednio wysokich kar za porzucanie i znęcanie się cenę płacą zwierzęta. Do polskich schronisk trafia rocznie ponad 90 tysięcy psów. 90 TYSIĘCY PSÓW. To tak jakby nagle wszyscy mieszkańcy 90 tysięcznego Słupska stracili dach nad głową, całe miasto opustoszało. Nim zwierzę wróci do domu lub znajdzie nowego właściciela mogą minąć miesiące, lata. Niestety niewiele z tych psów czeka happy end. Wiele z nich trafia do tzw. umieralni, których w Polsce jest wciąż bardzo dużo i tam zostają szybko "zutylizowane", inne dożywają swoich dni w schroniskach, bez szansy na dom. Bo stare, bo chore, bo nie są rasowe, bo "ze schroniska". Jeżeli zwierzę zaginęło podczas wakacji lub z dala od domu, zmniejsza to radykalnie jego szanse na odnalezienie. Wycieńczone i przerażone trafia do schroniska z nadzieją, że zaraz zjawi się jego opiekun. Tak się jednak najczęściej się nie dzieje. Pies kończy w zimnym, pustym kojcu i od teraz spogląda na świat przez metalowe kraty. A tle nieustanne wycie i krzyk współtowarzyszy niedoli. Nie rozumie dlaczego spotkał go taki los. Z dnia na dzień z tęsknoty i warunków schroniskowych podupada na zdrowiu. Po kwarantannie zwierzę zostaje uznane za bezpańskie i jeżeli ma szczęście, wydane do adopcji. Ale ci szczęściarze są w zdecydowanej mniejszości. Piszę to, bo chciałbym Was namówić abyśmy zmianę rozpoczęli od siebie. Wymagajmy od polityków zmian na lepsze – obowiązkowego czipowania zwierząt w Polsce. To krok, który obok obowiązkowej kastracji, może diametralnie zmienić los zwierząt w Polsce i zmniejszyć plagę bezdomności (CDN)

Post udostępniony przez Marcin Dorociński (@marcindorocinski)

“The Queen’s Gambit” będzie ekranizacją powieści Waltera Tevisa o tym samym tytule. Jej główną bohaterką jest Beth Harmon, która w wyniku negatywnych zdarzeń od ósmego roku życia mieszkała w sierocińcu. Tam młoda dziewczyna odkryje swoje dwie pasje. Pierwszą z nich będą szachy, co doprowadzi do tego, że bohaterka będzie bardzo dobrym graczem.

Drugą natomiast będą leki regulujące emocje, w tym lęk i strach. Początkowo będą one pomagać Beth, jednak z czasem sprawią, że im lepsza będzie w szachach, tym częściej będzie wracać do niej lęk, że ktoś może być lepszy od niej. To sprawi, że będzie sięgać po coraz więcej leków.

Źródło: lubimyczytac.pl

Marcin Dorociński wcieli się w innego mistrza szachowego, Vasily’ego Borgova. Będzie on geniuszem, który stanie się głównym przeciwnikiem Bath. Całość zostanie osadzona w czasach zimnej wojny.

Oceń ten post

Lubię
Lubię Kocham Haha Wow Smutek Złość
Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie – kliknij w link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz konta? Zarejestruj się

Nie pamiętasz hasła?

Wpisze dane Twojego konta, a my wyślemy Ci link, przy pomocy którego będziesz mógł zresetować hasło.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Zaloguj się

Polityka Prywatności

X