fbpx


Lubię
Lubię Kocham Haha Wow Smutek Złość
2

“Map of the Soul: 7” króluje na szczycie wśród 422,000 równoważnych albumów stworzonych w USA w tygodniu kończącym luty, według Nielsen Music / MRC Data. Z tej sumy 347 000 albumów jest w sprzedaży. To czwarty numer 1 od niespełna dwóch lat dla siedmioosobowej grupy grającej k-pop!

Źródło: www.billboard.com/charts/world-albums

Lista Billboard 200 plasuje najpopularniejsze albumy tygodnia w Stanach Zjednoczonych na podstawie wielu danych i jednostek, które obejmują m.in. sprzedaż albumów. “Map of the Soul: 7” została wydana 21 lutego za pośrednictwem BigHit Entertainment. Jego łączna liczba sprzedanych egzemplarzy wynosi 422,000 sztuk w pierwszym tygodniu, w tym aż 347 000 w sprzedaży albumów fizycznych, 48 000 w Internecie (streaming) i 26 000 pobrań konkretnych singli z płyty.

To jednak niejedyny sukces zespołu od czasu wydania najnowszego krążka. Chłopacy mają na koncie: “Największy tydzień 2020r.” Dzięki ogromnej liczbie 422 000 sprzedanych albumów “Map of the Soul: 7” to największy tydzień dla albumu w 2020 roku. To oznacza, że nowa płyta była najlepiej sprzedającą się płytą w pierwszym tygodniu od premiery. Poprzedni rekord należał do Harry’ego Stylesa. To także największy tydzień, jeśli chodzi o rekordy zespołów od czterech lat! Poprzednio na pierwszym miejscu było One Direction i ich “Made in A.M.”

“Map of the Soul: 7” sprzedała się silnie, w dużej mierze dzięki dostępności czterech rozbudowanych kolekcjonerskich pakietów CD – ta sama strategia wydawnicza zastosowana przez BTS z trzema poprzednimi albumami nr 1, a także wieloma innymi południowokoreańskimi wykonawcami. W “Map of the Soul: 7” sprzedaż w pierwszym tygodniu wyniosła aż 347 000 egzemplarzy, gdzie sprzedaż wariantów CD stanowiła 95% (330 000), a zakupy cyfrowego wydania to zaledwie 5% (17 000).

Jest to ogromny sukces grupy, który udowodnił, że BTS mają najlepszych fanów na świecie! Zespołowi gratulujemy i czekamy na kolejne niespodzianki od nich!

Oceń ten post

Lubię
Lubię Kocham Haha Wow Smutek Złość
2
Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie – kliknij w link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Dodaj komentarz

avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz konta? Zarejestruj się

Nie pamiętasz hasła?

Wpisze dane Twojego konta, a my wyślemy Ci link, przy pomocy którego będziesz mógł zresetować hasło.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Zaloguj się

Polityka Prywatności

X