fbpx


Young Multi  czyli Michał Rychlik to jeden z najpopularniejszych twórców polskiego YouTuba, który zajawkę na muzykę złapał już kilka lat temu. Debiutancką płytę pt. “Nowa Fala” , która ukazała się na rynku 1 grudnia, nagrał w rytmach trapu a jego dotychczasowe utwory zostały odtworzone do dzisiaj ponad 45 milionów razy na You Tubie.

Nie byłoby nic nadzwyczajnego w tym debiucie, gdyby nie liczba sprzedanych płyt w preorderze oraz fakt, że Young Multi jest bardziej kojarzony z You Tuba, gdzie przed laty zdobywał popularność grając w Minecrafta. Stąd postanowiliśmy zadać pytanie Multiemu “Kim Ty jesteś“, nawiązując do tekstu jego nowego utworu.

Zacznijmy od preorderu. Young Multi na tydzień przed premierą płyty ogłosił, że w wytwórni czeka na niego 10 tysięcy płyt, które musi podpisać dla wszystkich, którzy zamówili jego płytę przed 1 grudnia. Dla porównania taką samą liczbę płyt sprzedał w tym roku jeden z najpopularniejszych polskich raperów czyli Paluch, z tą różnicą, że na polskiej scenie jest od początku ubiegłej dekady a na swoim koncie ma już kilkanaście krążków.

 

Dodatkowo debiutowi towarzyszy dyskusja czy youtuber może być dobrym raperem i czy ma szansę zdobyć szacunek w tej branży. Niedawno, bo rok temu, pierwszym youtuberem, który podjął tę próbę był Gimpson. Jego debiutancki album “Niepowstrzymany” może nie spotkał się z pochlebnymi opiniami, ale zdobył nr.1 na OLiS. Jednak historia Young Multi wygląda inaczej.

Dwa lata temu jego pierwszy hit “Nie Wiem” był popularny nie tylko w internecie, ale podbił również rozgłośnie radiowe m.in Radio Eska a jego tegoroczny klip do piosenki “Plecak” ma tyle wyświetleń, że mało który polski raper może pochwalić się takim wynikiem. Wejście w raperskie realia ułatwia też fakt, że Michałowi udało się zrealizować utwór “Diamenty” z szanowanym raperem Beodesem a każdy kolejny taki ruch coraz bardziej przybliży go do osiągniętego celu.

A Wy jak oceniacie dokonania Young Multi? Woleliście go jako youtubera czy teraz jako rapera?

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie – kliknij w link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

X