fbpx


Ostatnie dni nie były łatwe dla Polaków, dla Jurka Owsiaka w szczególności. Przez tragiczne wydarzenia zrezygnował z funkcji prezesa Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, jednak w opublikowanym wczoraj przejmującym oświadczeniu ogłosił, że wraca na to stanowisko!

Tydzień temu, podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, prezydent Gdańska, Paweł Adamowicz, został zaatakowany przez nożownika, a w wyniku obrażeń zmarł dzień później. Był to ogromny cios dla całej Polski, rodziny zmarłego prezydenta, a także dla samego Jurka Owsiaka. Wieść o jego rezygnacji ze stanowiska prezesa WOŚP obiegła cały internet w mgnieniu oka. I stała się rzecz niesamowita.

Polacy pokazali, że w takich chwilach potrafią niesamowicie się zjednoczyć! Ilość ciepłych słów skierowanych do Jurka Owsiaka, a także próśb, aby ponownie dyrygował Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy, przerosła jakiekolwiek oczekiwania. Słowa otuchy przyniosły efekt: Jurek Owsiak postanowił wrócić do WOŚP jako prezes! Opublikował na Facebooku wyjątkowe i wzruszające oświadczenie, które nosi tytuł “Moje dwa słowa do Prezydenta Pawła Adamowicza”. Mówi w nim:

“Przez kilka dni wydarzyły się rzeczy niezwykłe. Jedno serce zgasło, ale z drugiej strony miliony serc się otworzyły. Mogliśmy tu u Ciebie w Gdańsku zobaczyć największe serce świata. Później także Orkiestra dostawała niesamowite informacje. Kiedy usłyszałem, co mówi siostra Małgorzata Chmielewska, Anna Dymna, Agnieszka Chylińska, to był tylko czubek góry pełnych nieprawdopodobnie gorących serc, a potem kiedy usłyszałem, co mówi Twoja kochana żona… Powiedziała, żeby Orkiestra nadal grała tak, jak gra. Później to, co mówili ludzie, pomyślałem sobie, że to życie odradza się na nowo.”

Jurku – cieszymy się, że wracasz! Oby Orkiestra grała do końca świata i jeden dzień dłużej! 

Posłuchajcie sami, co postanowił przekazać Jurek Owsiak:

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie – kliknij w link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

X