fbpx


W ostatnim odcinku America’s Got Talent cały świat mógł poznać Tylera, który pojawił się na wielkiej scenie ze swoimi małymi skrzypcami. Ten zaledwie 11-letni młody człowiek pokazał całemu światu, co to znaczy ciężkie dzieciństwo, choroba i jak to wszystko przezwyciężyć. Historia Tylera poruszyła nie tylko Amerykę ale i cały świat, ponieważ Jego odwaga i talent są tego warte! Jednak zanim pojawił się w AGT, przeżył straszne chwile w swoim życiu.

Tyler Butler-Figueroa ma dopiero 11 lat, ale już od 4 roku życia walczył z białaczką, co skutkowało wyśmiewaniem i znęcaniem się nad nim w szkole chociażby przez to, że wypadały mu włosy przez chemioterapie. Zamiast wsparcia, dostał mnóstwo wyzwisk i wyśmiewania ze strony rówieśników, którzy potrafili go tylko wytykać palcami.

Tyler okazał się być jednak bardzo silnym młodym człowiekiem i gdy tylko zobaczył w szkole skrzypce, zapragnął na nich grać. Wszystko po to, żeby nie myśleć o tych, którzy go gnębią na co dzień.

Sam później powiedział: „Po prostu ćwiczyłem w mojej sypialni i im więcej ćwiczyłem – robiłem, to coraz lepiej.” Dodał jeszcze: „Kiedy gram na skrzypcach, zapominam o wszystkich złych rzeczach”.

Po tej smutnej i przytłaczającej historii opowiedzianej przed jurorami i mnóstwem osób na publiczności, Tyler mógł zaprezentować swój talent. Zagrał na skrzypcach główny motyw do znanego utworu Kelly ClarksonStronger (What Doesn’t Kill You), co zapewne porównywał do swojego obecnego życia.

Po występie otrzymał owacje na stojąco, a zszokowany Simon Cowell powiedział mu coś bardzo ważnego: “Słyszymy zbyt wiele historii o prześladowaniach ludzi. Ale mogę ci powiedzieć jedno – większość ludzi jest zastraszana, ponieważ są o wiele lepsi niż ludzie, którzy ich zastraszają.” Podpisujemy się pod tym i uważamy tak samo! Ważne jest jednak to, żeby każdy prześladowany miał na tyle odwagi i siły, co Tyler. Po występie i po słowach Simona… a zresztą sami najpierw zobaczcie co się wydarzyło! 🙂

Pamiętajcie kochani, że wyśmiewanie, nękanie i obrażanie innych, może doprowadzić do tragicznych sytuacji. Nie bądźcie tymi, którzy jakąkolwiek tragedię spowodują. Trzymamy za Niego i za wszystkich Was kciuki, żeby każdy żył pełnią życia, bez tego typu przykrych sytuacji!

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie – kliknij w link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

X