fbpx


Zakończyła się 4-ta edycja imprezy poświęconej fanom komiksu, filmów i seriali, a także gier i youtuberów – Warsaw Comic Con . Wydarzenie w halach EXPO przyciągnęło ogromne tłumy fanów wszelakich produkcji, ale także aktorów, którzy przylecieli do Polski specjalnie na konwent. Grupa Gości zagranicznych robi wrażenie – nie brakowało odtwórców głównych ról z popularnych seriali oraz uznanych osobistości z klasyków kina. Ekipa projektu Fandoms w składzie Magdalena Malec, Paula Drobnik oraz Syll Nowakowska wybrała się na wydarzenie w celu zrelacjonowania Wam tego, co tam się wydarzyło. Niebawem ukażą się video MagdyPauli a już dziś możecie przeczytać pełną relację od Syll .

zdj. Syll Nowakowska, Fandoms.pl

Imprezę można rozpatrywać w kilku różnych aspektach, które Syll porusza w swojej relacji. Organizatorów należy pochwalić za profesjonalne podejście do spotkań z Gwiazdami , które rzeczywiście doceniały ich obecność. Audiowizualna oprawa, wypełniona po brzegi ogromna hala z licznymi miejscami siedzącymi (których i tak zabrakło, a było ich naprawdę sporo!) oraz oddanie niemal całego wywiadu z aktorami i aktorkami dla fanów zdecydowanie cieszy – widać, że w EXPO fanów się docenia a Warsaw Comic Con może być przez nich odbierane jako prawdziwe święto.

Christopher Larkin, zdj. Syll Nowakowska, Fandoms.pl

Warsaw Comic Con to także gratka dla tych, którzy chcą na tym evencie nie tylko dobrze się “bawić”, ale także czegoś dowiedzieć. Wrażenie robi naprawdę rozbudowany harmonogram przeróżnych spotkań, prelekcji i warsztatów na tematy związane z fantastyką, filmem, serialami czy grami. Szeroko-pojęci fani popkultury byli zdumieni świetną ofertą w tym zakresie i jesteśmy w stanie zaryzykować stwierdzenie, że każdy mógł znaleźć w planie spotkań coś dla siebie.

Harmonogram jednej z sal spotkań, zdj. Syll Nowakowska, relacja WCC2018 z instagram fandomspl

Nie sposób zapomnieć też o cosplayerach, których w warszawskim Nadarzynie pojawiło się naprawdę mnóstwo. Umiejętność odtworzenia fantastycznych postaci z książek, seriali, filmu czy gier zrobiła na nas piorunujące wrażenie…i mamy na myśli nie tylko tych, którzy przybyli na WCC by wystapić na Scenie Cosplay. Przechadzając się po dużych halach co rusz natykaliśmy się na kolejną, ciekawie przebraną osobę bądź też ich grupę. Takie widoki jak poniżej były praktycznie na każdym kroku. W tym wypadku to oczywiście zasługa bezpośrednio społeczności, która przybyła tłumnie na warszawski Comic Con. Bądźmy szczerzy – to od nich zależy popularność takich wydarzeń i wygląda na to, że dali Organizatorom solidne zielone światło na kolejne edycje tej imprezy.

zdj. Syll Nowakowska, Fandoms.pl

Impreza obfitowała też w wiele stoisk z przeróżnymi gadżetami i innymi goodies’ami związanymi głównie z komiksami. Fani tej gałęzi rozrywki zdecydowanie mieli w czym wybierać.

zdj. Syll Nowakowska, Fandoms.pl

W tym roku organizatorzy Warsaw Comic Con podjęli się też organizacji towarzyszących wydarzeń dla fanów Youtube’a oraz gier. Good Game Expo zmieniła nazwę na Warsaw Games Show , które co prawda nie powtórzyło sukcesu Warsaw Games Week z zeszłego roku (i odwołanego w tym), ale wierzymy, że i ta impreza zyska na sile przy kolejnych edycjach Comic Conu. W tym wypadku zabrakło kilku istotnych marek i ich stoisk dla fanów gier (PlayStation/Sony, EA czy Cenega) , ale polski oddział Xboxa oraz Nintendo postanowili konkretnie wykorzystać okazję, łapiąc na swoich stoiskach mnóstwo fanów zarówno stacjonarnego grania jak i ruchowych wyzwań.

zdj. Syll Nowakowska, Fandoms.pl

Czy jest coś, co nie wyszło? Naszym zdaniem niezbyt wykorzystany został potencjał zlotów fanów seriali. Świetna lokalizacja tych spotkań oraz nie mniej doskonała wizualizacja i wsparcie marketingowe dawały nadzieje na coś więcej niż tylko spotkanie fanów. W tej materii na pewno można jeszcze wiele zdziałać, ale krok w dobrym kierunku został poczyniony.

zdj. Syll Nowakowska, Fandoms.pl

Pełną relację z większą ilością zdjęć od Syll znajdziecie tutaj: http://fandoms.pl/333393/czwarta-edycja-warsaw-comic-con-za-nami-relacja . Zapraszamy też do obejrzenia videorelacji na insta-story (profil fandomspl) – https://www.instagram.com/fandomspl/ . W tym tygodniu pojawi się też video od pozostałych wysłanniczek, które odwiedziły targi EXPO podczas 4.edycji Warsaw Comic Con .

A Wy byliście na Comic Conie ? Podzielcie się swoimi wrażeniami! 🙂

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie – kliknij w link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Szukasz więcej ciekawych artykułów związanych z fandomami? Chcesz wziąć udział w ciekawych dyskusjach, sprawdzić swoją wiedzę i wygrywać atrakcyjne nagrody? A może chcesz, by Twój artykuł pojawił się na tej stronie? Zarejestruj się już teraz na http://fandoms.pl i napisz Twój post – najlepsze pojawią się także na tym portalu!


X