fbpx


Ogłoszenie około tygodnia temu bardzo bliskiej premiery 2 sezonu 13 Reasons Why było nielada zaskoczeniem i fantastyczną niespodzianką od tworców. Jak już wiadomo – serial na Netflixie ukaże się od razu w pełnej wersji (z wszystkimi odcinkami) dokładnie 18 maja, czyli następnego dnia po finale innego serialu niezwykle popularnego wśród młodzieży – także w Polsce – Riverdale . Data można ująć – wprost doskonała, by “przeciągnąć” fanów na produkcję, w której sporo do powiedzenia ma też Selena Gomez będąca współproducentką tego serialu.

Gdy ogłoszono powstanie 2 sezonu 13RW, fani podzielili się na tych, którzy byli w wielkiej euforii, ale też takich, co wieść o kontynuacji przyjęli bardzo sceptycznie – bo przecież pierwszy sezon był ekranizacją książki ,drugi to już “radosna twórczość” samych twórców serialu. Zadanie mają więc o wiele trudniejsze i często w takich sytuacjach bywa, że dochodzi do tzw. “odcinania kuponów” (robienia kontynuacji dla pieniędzy, za którą nie idzie jednak jakość pierwowzoru) . Fani prześcigali się w domysłach o czym może być drugi sezon , aż w końcu opublikowany został – najpierw teasera niedługo później fabularny trailer . Zdradza on, że… będzie się działo, i cały sezon zapowiada się co najmniej tak dobrze, jak pierwszy. Łatwo co prawda z motywem polaroidowych zdjęć przekombinować ale…wierzymy, że Twórcy wiedzą co robią 🙂

Zobaczcie najpierw trailer, o którym mowa:

Co tu dużo ukrywać – wygląda to bardzo dobrze i bardzo nakręca na obejrzenie drugiego sezonu. Swoistej analizy i wypowiedzi na temat tego, co wydarzy się już 18 maja w świecie “13RW” podjęła się Maggie143 w swoim artykule prezentując kilka istotnych wątków, które zastanawiają fanów. Przyjrzyjmy się temu, co najważniejsze i może być tematem przewodnim, na którym oparto 2 sezon:

Hannah kłamała? Jeśli tak, to aż ciężko wyobrazić sobie w którą stronę pójdą twórcy. Dali nam jednak pewną wskazówkę:

Każdy słuchał kaset w osobności. Nie znamy ich reakcji, jedynie wiemy co czuł Clay. 2 sezon ma przedstawić perspektywę również pozostałych bohaterów. Wierzyliśmy, że wszystko co opowiada Hannah jest prawdą, ale pewni być nie możemy.

Prawdą jest, że 1 sezon to cała intryga związana z Hannah głównie z perspektywy Claya. A co, jeśli bohaterowie wiedzą coś zupełnie innego i Clayowi nie mówili ? A może ktoś jeszcze był w to wszystko zamieszany? Dowiemy się wkrótce.

kadr z trailera 13RW 2

Więcej o intrygach z 13 powodów możecie przeczytać w oryginalnym artykule Maggie: http://fandoms.pl/329680/dlaczego-powinnismy-obejrzec-2-sezon-13-powodow

A na koniec jeszcze przegenialny trailer – teaser, który znalazł się nawet na licznych portalach związanych z grami i okrzyknięty został perfekcyjną robotą . Przyznacie, efekt jest genialny!

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie – kliknij w link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Szukasz więcej ciekawych artykułów związanych z fandomami? Chcesz wziąć udział w ciekawych dyskusjach, sprawdzić swoją wiedzę i wygrywać atrakcyjne nagrody? A może chcesz, by Twój artykuł pojawił się na tej stronie? Zarejestruj się już teraz na http://fandoms.pl i napisz Twój post – najlepsze pojawią się także na tym portalu!


X