fbpx


Piosenkarka wystąpiła obok Shawna Mednesa czy The Chainsmokers podczas nowego pokazu Vistoria’s Secret. Halsey śpiewa swój najnowszy utwór “Without me”, gdy wokół niej spacerują modelki, w tym m.in. Bella Hadid. Wokół całego pokazu zrobiło się głośno, gdy jeden z jego dyrektorów zdradził, dlaczego nie zatrudniają transgenderowych modelek. Piosenkarka postanowiła zabrać głos w sprawie i opublikowała oświadczenie. 

W tym miesiącu Victoria’s Secret było przedmiotem kontrowersji, gdy główny specjalista ds. Marketingu, Ed Razek, powiedział dość negatywne komentarze dla Vogue’a na temat modelek plus-size i transgenderowych. “To jak, dlaczego twoje show tak nie robi? Czy nie powinniście mieć transseksualistów w programie? Nie, nie sądzę, że powinniśmy ich mieć … Cóż, dlaczego nie? Bo show jest fantastyką, specjalną rozrywką – oto, co to jest – powiedział Razek. Później dyrektor przeprosił za komentarze, ale nie powstrzymało to celebrytów przed otwartym mówieniem na temat problemu.

Źródło: Instagram / Halsey

W programie, który został nagrany 8 listopada, wystąpili: Halsey, Shawn Mendes, Bebe Rexha, The Chainsmokers, Kelsea Ballerini i inni. Halsey opublikowała oświadczenie na Instagramie, mówiąc, że “nie ma żadnej tolerancji dla braku integracji”. “Uwielbiam tajemniczy pokaz Victoria’s Secret odkąd byłam młoda. Występowanie w tym roku wraz z innymi niesamowitymi artystami i ciężko pracującymi modelkami / przyjaciółmi miało być najlepszą nocą w całym roku” – napisała na Instagramie Halsey.

Biseksualna piosenkarka zachęcała fanów do sprawdzania organizacji non-profit LGBTQ: “Jeśli jesteś na mojej stronie, ponieważ oglądałeś dzisiejszy występ, proszę, pozwól mi, zamiast tego skierować twoją uwagę na GLSEN: organizację, która oferuje usługi mające na celu ochronę młodzieży LGBTQ +”.

Foto: Getty / Kevin Mazur

Swoje słowa skierowała także w stronę transseksualnych fanów. “Jeśli jesteś osobą trans, a te komentarze sprawiły, że czujesz się wyobcowany lub unieważniony, wiedz, że masz sojuszników. Solidaryzujemy się, a integracja i całkowita akceptacja to jedyna “fantazja”, którą popieram…” Halsey zaznaczyła również, że dokonała “znacznej darowizny” na rzecz “młodzieży, której dotyczą te komentarze w świecie, w którym jedni sprawili, że drudzy czują się “inni”.

Wyświetl ten post na Instagramie.

‪💕🦋💕 @GLSEN – glsen.org‬

Post udostępniony przez halsey (@iamhalsey)

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie – kliknij w link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

X