fbpx


“Burn The Stage: The Movie” to pierwszy film o południowokoreańskim zespole K-Pop BTS, który przełamał światowy rekord kina, zdobywając koronę od jednego z największych zespołów męskich na świecie – One Direction. Nową produkcję o boysbandzie obejrzały ponad dwa miliony więcej widzów niż film o brytyjskim zespole. 

Według Trafalgar Releasing film oglądano 1,4 miliona razy od premiery w czwartek, podczas gdy “One Direction: Where We Are” obejrzało w tym samym czasie 1,2 miliona fanów w 2014 roku. Film pojawił się w 79 państwach, dzięki czemu na razie zarobił 14 milionów dolarów.

Wyświetl ten post na Instagramie.

#BTS <Burn the Stage: the Movie>

Post udostępniony przez BTS official (@bts.bighitofficial)

W weekend film dotarł do miejsca 10 w USA, gdzie zysk wyniósł średnio 3.6 milionów dolarów, co czyni go najbardziej dochodową produkcją koncertową w kraju. W Wielkiej Brytanii wygrał w weekend  kwotą 830 000 $, a także uzyskał ponad sprzedaż 100 000 biletów na Filipinach i Indonezji. W Dani natomiast uzyskał średnią przekraczającą 14 000 dolarów i osiągnął 800 000 $ w kasach w Niemczech i Austrii.

Foto: Kevin Winter/Getty Images North America

“Fani BTS wypełnili kina AMC w całym kraju” – powiedział Nikkole Denson-Randolph, szef strategii AMP Theatre w zakresie treści vp i programowania. W ubiegłym tygodniu Trafalgar Releasing uruchomił także “Coldplay: Head Full of Dreams” w ponad 70 krajach. Jedno nocne spotkanie przyciągnęło ponad 300 000 uczestników z globalnym zyskiem o wartości ponad 3,5 miliona dolarów.

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie – kliknij w link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

X