fbpx


Jeżeli jesteście w choć jednej fanowskiej grupie na Facebooku, niezależnie od tego w jakiej, na pewno zauważyliście dzisiejsze zmiany, bo większość z nich zdecydowała się je wprowadzić…

 

 

Takie fejsbukowe grupy cieszą się naprawdę ogromną popularnością – świeże newsy, zdjęcia, klipy, ciekawostki… czyli wszystko czego fani konkretnego tematu potrzebują do szczęścia. Wyobrażacie sobie sytuacje, w której wasza ulubiona grupa raptownie znika? Bez żadnego uprzedzenia, żadnej wzmianki o tym, że jej działalność zostaje przerwana?

 

 

Zazwyczaj mają one status prywatny. Dzisiejsze poruszenie sprawiło jednak, że wiele z grup zmieniło ustawienia na “tajne”. W ten sposób stają się niewidoczne dla tych, którzy próbują odnaleźć je w wyszukiwarce Facebooka. Skąd wziął się pomysł na większą prywatność dla fandomów?

Facebooka podobno opanowały boty, które zgłaszają grupy o sporej popularności  – czy rzeczywiście z Indonezji? Tego nie możemy być pewni. Wiadomo jednak, że administratorzy fanowskich twórczości na poważnie przejęli się tą rozpowszechnioną informacją i stąd całe zamieszanie. Myślicie, że faktycznie lepiej jest ustawić grupę tajną, żeby chronić ją przed niechcianym usunięciem?

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie – kliknij w link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

X