fbpx


Zaczął się kwiecień, co oznacza, że egzaminy tuż tuż. Jak więc w tak krótkim czasie się do nich przygotować? Przygotowaliśmy 6 rad, które przydadzą się uczniom 3 gimnazjum i 8 szkoły podstawowej, ale nie tylko!

 1. Kolorowe notatki i inne kolorowe zapiski
  Jeżeli jesteś wzrokowcem na pewno wiesz, że kolorowe notatki są świetnym sposobem na naukę. Dzięki kolorom na kartce jesteśmy w stanie zapamiętać więcej, a samo przepisywanie ich już daje nam już bardzo dużo. Są osoby które tworzą sobie krótkie i śmieszne rymowanki, piosenki albo wiersze, a nawet rysunki. Może to właśnie jest sposób dla ciebie?
 2. Przerwy w nauce
  Jak to mówią: “co za dużo, to nie zdrowo”. Załóż sobie, że na dany materiał poświęcasz 30 minut, a potem robisz 15 minut przerwy. Możesz wtedy coś zjeść, a szczególnie dobrym pomysłem będzie gorzka czekolada z orzechami!
 3. Wyłącz telefon
  Ważne jest żeby skupić się tylko i wyłącznie na danym materiale, a nie rozpraszać się telefonem czy też komputerem. Jeżeli jednak cisza cię rozprasza, włącz cicho muzykę. Do tego najlepiej sprawdzą się wolne kawałki, a najlepiej klasyczne. Nasz mózg nie skupia się wtedy nad tekstem utworu, tylko na nauce.
 4. Dobrze zorganizowany czas
  Jeżeli przed nauka usiądziesz i rozplanujesz sobie, ile czasu musisz poświęcić na dany materiał, będzie ci o wiele łatwiej, przez co zaoszczędzony czas możesz wykorzystać na dowolny sposób.
 5. Świeże powietrze
  Na pewno nie raz słyszałeś/aś, że Twój mózg potrzebuje tlenu, dlatego zanim usiądziesz do lekcji czy też nauki, otwórz okno w pokoju a świeże powietrze pomoże w pracy Twojego mózgu.
 6. Głośne czytanie
  Gdy musisz nauczyć się materiału z zeszytu czy książki, czytaj go na głos! Czytając tekst głośno, do akcji zapamiętywania dołącza także słuch. Nie od dziś wiadomo, że tekstu piosenki szybciej nauczysz się słuchają jej, niż czytając sam tekst. Tak samo działa to w przypadku czytania danego materiału na głos.

Mamy nadzieję, że nasze rady się Wam przydadzą! Zagłosujcie w ankiecie, z której opcji korzystacie najczęściej, a przy okazji… TRZYMAMY ZA WAS KCIUKI NA WSZYSTKICH NAJBLIŻSZYCH EGZAMINACH! 🙂

Z którego sposobu korzystasz najczęściej? 🙂

Autor: Natalia i Julka
Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie – kliknij w link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

X