fbpx


Lubię
Lubię Kocham Haha Wow Smutek Złość

Każdy powód jest dobry, żeby świętować! Dziś takim powodem jest leworęczność, czyli większa sprawność i precyzyjność w lewej ręce, którą posiada, między 8 a 15 procent wszystkich ludzi na świecie!

Międzynarodowy Dzień Osób Leworęcznych to święto obchodzone 13 sierpnia od 1992 roku. Inicjatywa świętowania leworęczności powstała w Wielkiej Brytanii, ze strony Klubu Leworęcznych. W Polsce po raz pierwszy święto obchodzono w 2006 roku.

Od jakiegoś czasu naukowcy prowadzą badania statystyczne i szukają prawidłowości między leworęcznością, a ponadprzeciętnymi umiejętnościami i sukcesami takich osób. Choć może się to wydawać przesadzone, trzeba przyznać, że całkiem sporo osób leworęcznych odniosło ogromny sukces.

Foto: Instagram/justinbieber

Do znanych leworęcznych należą między innymi: Justin Bieber, Książe William, Jennifer Lawrence, Brad Pitt, Lady Gaga, Tom Cruise, Barack Obama, Robert De Niro i Scarlett Johansson. Wśród historycznych postaci, w tym wyjątkowym gronie znaleźli się m.in.: Leonardo Da Vinci, Albert Einstein i Maria Skłodowska-Curie.

Foto: Leonardo da Vinci / Wikipedia (domena publiczna)

Czy to przypadek? Oceńcie sami! 🙂

Oceń ten post

Lubię
Lubię Kocham Haha Wow Smutek Złość
Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie – kliknij w link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz konta? Zarejestruj się

Nie pamiętasz hasła?

Wpisze dane Twojego konta, a my wyślemy Ci link, przy pomocy którego będziesz mógł zresetować hasło.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Zaloguj się

Polityka Prywatności

X