fbpx


Doskonale znana wszystkim historia, Charlie i Fabryka Czekolady, powróci jako serial! Film nakręcony na podstawie powieści Roalda Dahla doczeka się animowanej wersji. To właśnie Netflix wykupił prawa do tej historii, więc jedno jest pewne – będzie co oglądać!

Charlie i Fabryka Czekolady to popularna i znana wielu osobom opowieść o tym, że bogactwo wcale nie jest w życiu najważniejsze. Powieść Roalda Dahla została wydana w 1964 roku w Wielkiej Brytanii i doczekała się dwóch ekranizacji: 1971 r. pt. Willy Wonka i fabryka czekolady oraz w 2005 r. pt. Charlie i fabryka czekolady. Za drugą ekranizację odpowiadał znakomity Tim Burton, a w jej obsadzie znalazły się takie gwiazdy jak Johny Depp, Helena Bonham-Carter czy Freddie Highmore.

To historia, w której pochodzący z ubogiej rodziny Charlie Bucket znajduje jeden z pięciu złotych biletów pozwalających na zwiedzanie ogromnej fabryki czekolady ekscentrycznego Willy’ego Wonki. Tym razem opowieść doczeka się adaptacji w postaci animowanego serialu.

Fot. Youtube Netflix

Netflix wykupił prawa także do innych dzieł Roalda Dahla, takich jak Matylda, Wielkomilud, The Twits, Charlie i wielka szklana winda, Magiczne lekarstwo George’a, Boy, Going Solo, Krokodyl olbrzymi, Żyrafa, Peli, ja, Henry Sugar, Billy and the Minpins, Czarodziejski palec, Uki włóż, Dirty Beasts oraz Rhyme Stew.

Nieznana jeszcze jest oficjalna data premiery serialu Charlie i Fabryka Czekolady – jednak jesteśmy pewni, że będzie co oglądać!

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie – kliknij w link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

X