fbpx


Camila Cabello pokazała, że ma naprawdę wielkie serce! Piosenkarka przekazała 10 000 dolarów na kampanię GoFundMe dla 8-letniego uchodźcy i bezdomnego Tanitoluwa Adewumi oraz dla jego rodziny.

Chłopiec, znany po prostu jako Tani, uciekł z północnej Nigerii w 2017 roku wraz ze swoją rodziną, aby uniknąć terrorystycznych aktów przemocy ze strony Boko Haram na chrześcijanach w regionie i obecnie mieszka na Manhattanie w schronisku dla bezdomnych. Jego historia jest naprawdę straszna i zainteresowała wiele osób na świecie.

Pomimo przeciwności losu, Tani stara się działać w Ameryce, niedawno został koronowany na mistrza szachowego stanu Nowy Jork w swojej kategorii. Co jeszcze bardziej niesamowite, zaczął grać zaledwie rok temu, po tym, jak nauczyciel w niepełnym wymiarze godzin zrezygnował z części wypłaty, by chłopak mógł dołączyć do lokalnego klubu szachowego szkoły podstawowej.

Źródło: gofundme.com/

Historia zyskała znaczną uwagę mediów w ostatnim tygodniu po tym, jak Tani został wypromowany w The New York Times, a kampania GoFundMe dla rodziny zwiększyła ponad trzykrotnie swój pierwotny cel 50 000 $ – częściowo dzięki prywatnej darowiźnie Cabello. Więcej informacji o GoFundMe jest dostępnych tutaj.

 

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie – kliknij w link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

X