fbpx


BTS ma nową tabliczkę lub nawet trzy, które może zawiesić na ścianie! Południowokoreańska grupa otrzymała ostatnio trzy nowe certyfikaty dla ich muzyki od Recording Industry Association of America (RIAA), w tym pierwszy platynowy singiel i pierwsze złoty album. Zespół zbiera kolejne wyróżnienia, po bardzo dobrym przyjęciu przez fanów filmu “Burn The Stage: The Movie”.

RIAA uznała piosenkę z 2017 roku “Mic Drop” za pierwszy singiel, który uzyskał certyfikat platyny, gromadząc 1 milion certyfikowanych jednostek. Piosenka została wydana we wrześniu ubiegłego roku na płycie “Love Yourself: Her”, a później zremiksowana przez Steve’a Aoki, która ukazała się w grudniu.  Tego samego dnia RIAA ogłosiła sierpniowy album “Love Yourself: Answer” jako pierwszy album BTS ze złotem na koncie z połową miliona zarejestrowanych jednostek, a jego singiel “Idol” także otrzymał złote wyróżnienie. BTS to pierwszy koreański album, który zostanie nagrodzony przez RIAA.

Niedawno album BTS został uznany za najlepiej sprzedający się album według Gaon Chart w Korei Południowej. Przy decyzji brano pod uwagę krążki wydane od 2010 roku. Jak również stał się jednym z najlepiej sprzedających się koreańskich albumów wszechczasów z ponad 2,03 milionami sprzedanych egzemplarzy. Singiel “Idol”, który zadebiutował na Hot 100 Billboard Chart na 11 miejscu na wykresie z 8 września, stał się czwartym singlem grupy, który otrzymał złoty medal! Pozostałe piosenki jak: “DNA” i “Fake Love” zostały certyfikowane na początku tego roku, a BTS to najbardziej udekorowany koreański utwór, jaki kiedykolwiek został uznany przez RIAA! Dołączamy się do gratulacji! Jam myślicie, jakie jeszcze nagrody zdobędzie boysband?

 

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie – kliknij w link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

X