fbpx


Dua Lipa to pełne imię i nazwisko brytyjskiej piosenkarki. Oznacza ono po albańsku miłość. Urodziła się w sierpniu 1995 roku w Londynie. Mimo to Anglia nie była ojczyzną jej rodziców. Pochodzili z Albanii i byli Kosowianami.
Często zmieniała swoje miejsce zamieszkania, ale dobrze to wpłynęło na jej karierę, bo kiedy ponownie wróciła wraz z rodzicami do Wielkiej Brytanii zaczęła realizować się jako piosenkarka. Jej Ojciec jest wokalistą zespołu rockowego ODA. To właśnie on jest jej największą inspiracją.  

View this post on Instagram

back 2 the studio 🌸💐💕

A post shared by Dua Lipa (@dualipa) onByła bardzo muzykalnym dzieckiem, karierę zaczęła w wieku 14 lat! To właśnie wtedy zaczęła dodawać covery znanych piosenek w serwisie YouTube. W 2015 roku podpisała kontrakt z wytwórnią Warner Music Group.

Dua jest laureatką nagrody European Border Breakers Awards z 2017 roku.  Debiutancki album został wydany tego samego roku. Promotorami były single, które każdy z nas zna Be The One, New Rules, IDGAF. Stały się one niesamowitymi hitami. Podbiły rynek muzyczny, a tym samym sprawiły, że piosenkarka stała się bardzo rozpoznawalna. Dla przykładu utwór New Rules, ma już ponad 1,6 miliarda wyświetleń!

Poza tym Dua bardzo często występowała gościnnie w piosenkach innych wykonawców. Lipa jest bardzo młoda, ale niesamowicie utalentowana. Jej piosenki ciągle są prezentowane w radiach, a ludzie wciąż mają ją na ustach. To świadczy tylko i wyłącznie o jednym – jeśli dalej będzie pracować tak ciężko zajdzie naprawdę daleko!

View this post on Instagram

@spotify love on Times Square 💕 🌎

A post shared by Dua Lipa (@dualipa) onJaka jest wasza ulubiona piosenka Lipy?

Autor: Dominika
Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie – kliknij w link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

X