fbpx


Katy Perry, a tak właściwie Katheryn Elizabeth Hudson urodziła się 25 października 1984 roku w Santa Barbara. Jest amerykańską piosenkarką i aktorką. Swój debiutancki album wydała w 2001 roku Katy Hudson, jednak nie podbił on rynku muzycznego.Popularność zdobyła siedem lat później po wydaniu albumu One of the Boys, wypromowanym przez dwa przeboje I Kissed a Girl i Hot n Cold, które na pewno każdy z Was zna. To właśnie wtedy Katy zaczęła być rozpoznawalna, a Jej piosenki zaczęto grać w radiach.Dwa lata później premierę miała płyta Teenage Dream, której poprzedzeniem było wydanie teledysku do piosenki California Girls. Singiel stał się hitem światowym. Piosenkarka co raz szybciej pięła się w górę. Zaczęto ją zapraszać na różne ważne uroczystości w świecie muzyki.

W 2013 roku premierę miał już czwarty album amerykanki Prism. Jednym z najpopularniejszych kawałków z płyty jest Roar. Trasa koncertowa, która promowała płytę cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Jeden z koncertów odbył się nawet w Krakowie!

Dwa lata temu Perry wydała płytę Witness. Promowana była przez Chained to the RhythmBon Appéti i Swish Swish. Album debiutował na pierwszym miejscu listy Billboard 100. Co było niesamowitym osiągnięciem.Poza tym Katy występowała w filmach między innymi o swojej osobie i trasie koncertowej. Ukazała tam siebie, jak tak naprawdę wygląda przygotowanie do występu i jak musi radzić sobie z życiem prywatnym podczas trasy, które nie zawsze było kolorowe.

Nieodłączną częścią Katy są szalone ubrania, fryzury i makijaże! Ona to ma gust. Poza tym wiemy też, że nowa płyta wyjdzie prawdopodobnie pod koniec bieżącego roku!

Autor: Dominika
Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie – kliknij w link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

X