fbpx


Lubię
Lubię Kocham Haha Wow Smutek Złość

Billboard 100 – kto nie słyszał o tej kultowej liście przebojów? To właśnie ona wyznacza od kilku pokoleń najlepsze hity i sprawia, że ktokolwiek zdobędzie jej szczyt, poczytuje to sobie za ogromne wyróżnienie. Najsłynniejsze zestawienie świata kończy dziś 60 lat!

Wikipedia

Kiedy zostaniecie zapytani o to, jaka jest najważniejsza lista przebojów na świecie, idziemy o zakład, że odpowiecie Billboard 100. To właśnie ta lista jest prawdziwą wyrocznią w kwestii muzycznych hitów. Pojawienie się na jej szczycie to dla każdego artysty ogromny sukces, i jest tak nie od dzisiaj – kultowe zestawienie Billboard 100 obchodzi dzisiaj swoją okrągłą, sześćdziesiątą rocznicę powstania!

A shot of Billboard’s Hot 100 in 1988. / NPR

Zgadza się, to już sześć dekad od kiedy Billboard 100 zaczęło wyznaczać trendy i nadawać statusy przebojów piosenkom, które wszyscy znamy i lubimy. Chociaż nie była to pierwsza lista przebojów jaka powstała, a sam Billboard tworzył zestawienia już w latach trzydziestych, to właśnie stworzone 4 sierpnia 1958 roku The Hot 100 stało się najbardziej poważaną listą na świecie, a znalezienie się na jej szczycie to było ogromne wyróżnienie – a co dopiero mówić o utrzymaniu się na niej przez kolejne tygodnie!

last.fm

Pierwszym artystą, który świętował zdobycie szczytu Hot 100 był przystojny Ricky Nelson, który osiągnął to dzięki swojemu rock and rollowemu singlowi Poor Little Fool. I chociaż między nim a królującym obecnie w zestawieniu Drake’m jest ogromna przepaść, to pokazuje to, jak bardzo zmienia się muzyka na przestrzeni lat! Dla Drake’a zresztą 2018 jest dobrym rokiem pod tym względem – z 32 zestawień opublikowanych w tym roku, Drake był na szczycie aż 22 razy – i najprawdopodobniej jeszcze się to zmieni!

Oceń ten post

Lubię
Lubię Kocham Haha Wow Smutek Złość
Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie – kliknij w link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz konta? Zarejestruj się

Nie pamiętasz hasła?

Wpisze dane Twojego konta, a my wyślemy Ci link, przy pomocy którego będziesz mógł zresetować hasło.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Zaloguj się

Polityka Prywatności

X