fbpx


Lubię
Lubię Kocham Haha Wow Smutek Złość

Kto z nas nie kojarzy tego niesamowitego przedsięwzięcia, jakim jest Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy? Już dzisiaj jej kolejny finał – 27 z kolei! 

13 stycznie 2019 – to właśnie data 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku celem będzie zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych – placówek, które mają oddziały II i III stopnia referencyjności, czyli takie, które mogą dokonać specjalistycznej diagnozy medycznej i udzielić pomocy najbardziej chorym dzieciom. W Polsce funkcjonuje blisko 50 takich szpitali! W placówkach tego typu niezmiernie ważne jest nowoczesne, spełniające najwyższe standardy wyposażenie. Dzięki funduszom WOŚP szpitale takie mogą uzyskać najnowszy sprzęt, dzięki któremu ratują zdrowie i życie wielu dzieciaków!

Jak mówi Lidia Niedźwiedzka-Owsiak, członek zarządu i dyrektor ds. medycznych Orkiestry:

“Mając za sobą rekordowe Finały, kupiliśmy wiele tysięcy urządzeń dla oddziałów pediatrycznych oraz podstawowych oddziałów neonatologicznych w całej Polsce. Cały czas zresztą realizujemy zakupy m.in. właśnie dla oddziałów noworodkowych. Przez ten czas jednak dostawaliśmy coraz większą ilość próśb o pomoc, często błagalnych, z oddziałów specjalistycznych. Braki dotyczą tych najnowocześniejszych, a zarazem najdroższych urządzeń, na których zakup nie zawsze stać jest samorząd, a środki pozyskane w ramach dotacji unijnych wykorzystywane są na „łatanie” bardziej istotnych potrzeb.”

Niesamowicie wspieramy działania Jurka Owsiaka i Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy – sprzęt zakupiony z zebranych środków uratował życia już tysięcy osób! To niesamowite, jak rozrosło się to przedsięwzięcie – WOŚP ma swoich wolontariuszy na całym świecie!

Na chwilę obecną podczas 27. Finału WOŚP zebrano już ponad 14 milionów złotych! Czy idziemy w tym roku na rekord? 🙂

Tutaj możecie śledzić 27. Finał WOŚP online:

Oceń ten post

Lubię
Lubię Kocham Haha Wow Smutek Złość
Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie – kliknij w link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz konta? Zarejestruj się

Nie pamiętasz hasła?

Wpisze dane Twojego konta, a my wyślemy Ci link, przy pomocy którego będziesz mógł zresetować hasło.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Zaloguj się

Polityka Prywatności

X