fbpx


Lubię
Lubię Kocham Haha Wow Smutek Złość

Pierwszy sezon „13 powodów” miał swoją premierę 31 marca 2017 roku, jednak do tej pory nie milkną komentarze na temat serialu. Nikt nie spodziewał się reakcji, jakie wywoła produkcja Netflixa, którą często krytykowano ze względu na dość ryzykowną tematykę. Drugi sezon kontrowersyjnego dramatu nie spotkał się z tak dużą krytyką, jak pierwszy, a popularność serialu zapewniła mu trzecią serię. Czego możecie spodziewać się w nowej odsłonie?


Platforma Netflix szóstego czerwca potwierdziła produkcję trzeciego sezonu, ale na razie nie zdradziła, kiedy dokładnie moglibyście spodziewać się premiery nowych odcinków. Patrząc jednak na premiery wcześniejszych serii, można stwierdzić, że kolejną odsłonę losów bohaterów zobaczycie wiosną 2019 roku.

[SPOJLER ALERT!]

W drugim sezonie bohaterowie powoli wracają do codzienności. Clay znajduje nową partnerkę, jednak początkowy spokój szybko zostaje zakłócony przez rozprawę sądową, jaką rodzice Hannah wytoczyli szkole. Sceny kończące drugi sezon okazały się równie kontrowersyjne, co w pierwszym. Mowa o szokującym ataku Tylera Downa z rąk Montgomery de la Cruz, który doprowadził go do podjęcia drastycznych działań. Zaobserwować możecie też pewną osobę, która wyruszyła na szkolny taniec z karabinem szturmowym i planami zemsty. Co dalej? Twórca Brian Yorkey zdradził, że nigdy nie planowano alternatywnego zakończenia, w którym Tyler dokonałby masakry.

Podstawowe informacje są trzymane w ścisłej tajemnicy, ale twórca książki i serialu wskazał, że bohaterowie poradzą sobie z napaścią Tylera i zwrócił uwagę na to, że Clay może zostać niesłusznie aresztowany za planowanie masakry w szkole. Dodatkowo zapewnił, że trzeci sezon będzie kontynuacją aktualnych wątków i nie zostaną wprowadzone nowe historie i postaci. Początkowo pojawiły się pomysły, by każdy kolejny sezon serialu przedstawiał nową grupę bohaterów i nowy zestaw 13 powodów. Producenci jednak w pewnym momencie zrozumieli, że nie mogą zostawić postaci, które już się pojawiły bez wyjaśnienia. Muszą dokończyć historie i pokazać co zdarzyło się dalej.

Foto: Netflix

Możecie być także spokojni o głównych bohaterów, ponieważ w trzecim sezonie pojawią się Dylan Minnette jako Clay, Christian Navarro jako Tony, Justin Prentice jako Bryce, Brandon Flynn jako Justin oraz Alisha Boe jako Jessica. Timothy Granaderos grający Montgomery De La Cruz i Brenda Strong, która występuje w roli matki Bryce’a Walkera, dołączą do stałej obsady. Gdy zapytano aktorkę Katherinę Langford, która grała Hannah Baker, czy można się spodziewać powrotu jej postaci, odpowiedziała, że scena, w której Clay wygłasza przemówienie ku pamięci Hannah, była ostatnią, w której widzieliśmy dziewczynę.

“[Dla Claya] sezon drugi to było jak przebywanie w czyśćcu, a następnie mógł oficjalnie się z nią pożegnać. (…) Dla mnie, odejście Hannah miało miejsce w sezonie pierwszym; sezon drugi był dla Claya, aby mógł ją w końcu puścić. To pomogło Clayowi w tej podróży”.
– wyjaśniła Langford, jak można interpretować scenę pożegnania.

Foto: Netflix

Jednego możecie być pewni, twórcy nie mają zamiaru rezygnować z serialu, który spodobał się milionom widzów na całym świecie. Historia będzie kontynuowana do czasu, kiedy będzie miała swoich fanów. Zatem, czy są tu jacyś fani „13 powodów”? 🙂

Autor: Rafał

Oceń ten post

Lubię
Lubię Kocham Haha Wow Smutek Złość
Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie – kliknij w link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz konta? Zarejestruj się

Nie pamiętasz hasła?

Wpisze dane Twojego konta, a my wyślemy Ci link, przy pomocy którego będziesz mógł zresetować hasło.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Zaloguj się

Polityka Prywatności

X