fbpx


Lubię
Lubię Kocham Haha Wow Smutek Złość
171

Na dobre zakończyły się już wakacje i trzeba poświęcić czas na naukę. Dlatego przychodzimy z pomocą! Oto 10 sposobów na naukę, dzięki którym na pewno ją sobie ułatwicie!

1. Kolorowe notatki

Większość z nas jest wzrokowcami, dlatego kolorowe notatki, rysunki oraz różne ozdoby na kartkach pozwolą nam na szybsze zapamiętanie na przykład różnych definicji lub pojęć.

2. Systematyczność

Wiadomo, że po szkole jesteśmy często zmęczeni, ale warto zmusić się po krótkiej przerwie do poświęcenia nauce jeszcze trochę czasu. Ucząc się na bieżąco, zaraz po lekcjach mamy już część informacji wyniesionych z lekcji oraz łatwiej będzie uczyć się tego, niż wracając po jakimś czasie. Oczywiście musimy zawsze pamiętać, że nie żyjemy tylko nauką i przerwy są ważne!

3. Nauka w drodze do szkoły

Wielu uczniów dojeżdża do szkoły np. komunikacją miejską. Często patrzymy się w telefon, ponieważ nie wiemy jak spożytkować naszego czasu w podróży. A może by tak wyciągnąć zeszyt i przeczytać notatki z poprzedniej lekcji? Utrwalamy sobie dzięki temu materiał oraz w razie niezapowiedzianej kartkówki, nawet bez uczenia mamy minimalną wiedzę!

4. Odkładanie telefonu

Zapewne nie wszystkim spodoba się pomysł na rozstanie ze smartfonem, jednak to on najczęściej odciąga nas od nauki. Powiadomienia z Messengera czy nowy film na YouTubie od ulubionego twórcy, to często pokusa na przerwanie nauki. Takim sposobem wybijamy się z rytmu nauki, a czasem tracimy wątek, przez co nauka staje się nie lada wyzwaniem. Warto pomyśleć o włączeniu trybu samolotowego albo całkowitym wyłączeniu telefonu na czas nauki. Chyba świat się nie zawali jak na chwile nie będziemy w sieci, prawda?

5. Oglądanie seriali

Paradoksalnie seriale nauczą nas bardzo dużo, pod warunkiem, że będziemy oglądać je w języku którego się uczymy. Udowodniono naukowo, że każdy uczący się nowego języka powinien przynajmniej 30 minut dziennie osłuchiwać się z nim. Dobrym sposobem jest oglądanie seriali, np. w języku angielskim z napisami albo całkowicie bez. I niech teraz rodzice powiedzą, że seriale nic pożytecznego nie wznoszą do naszego życia!

6. Skojarzenia

Niektórzy mają problem z zapamiętywaniem, np. wzorów, więc wymyślają do nich rymowanki. Dla przykładu mając wzór na energię (E=m*g*h) można zapamiętać jako Mam Grubego Hipopotama, a jak odróżnić symbol napięcia od natężenia? Napięcie to U, więc można skojarzyć z piętą, która ma podobny kształt do U. Proste i śmieszne, a jednak pozornie głupie skojarzenia pomogą zapamiętać nam rzeczy na lata.

7. Nagrywanie na dyktafon

Nie lubicie siedzieć długo nad książkami i czytaniem jednego i tego samego? Nagrajcie sobie jak czytacie to co macie się nauczyć. Jest to o tyle dobre, że nauka jest zawsze z wami na słuchawkach, a wy możecie zająć się, np. zrobieniem obiadu albo posprzątaniem pokoju. Dzięki temu możecie zyskać dużo czasu, który możecie wykorzystać np. na zabawie z młodszym rodzeństwem.

8. Przepisywanie notatek

Zastanawialiście się kiedyś, dlaczego nauczyciele tak dużo dyktują? Już wam tłumaczę! Zapisując informacje jednocześnie je zapamiętujemy. Spotykamy się czasem ze stwierdzeniem od nauczycieli „robiąc ściągi też się uczymy”, już teraz wiecie z czego to się wzięło. Pisząc je i tak się uczymy, więc w konsekwencji są one zbędne.

9. Nauka przy muzyce

Cisza nie zawsze jest dobra przy nauce. Wielu to po prostu rozprasza, czyli ma odwrotny skutek. Dobrym sposobem jest włączenie sobie wtedy muzyki, ale oczywiście nie mówię tu o mocnych brzmieniach. Lepszą opcją będą raczej spokojne kawałki. Warto zajrzeć wtedy w repertuary pianistów albo po prostu wpisać frazę „Muzyka do nauki” i na pewno znajdziecie coś dla siebie.

10. Nauka przez zabawę

Nauka nie musi być wcale nudna. Pograjcie ze znajomymi w gry, zróbcie quiz na Internecie, a nawet dajcie sobie śmieszne pseudonimy! Możecie również stworzyć tajny szyfry, tym czego macie się nauczyć. Opcji jest wiele, a ogranicza was tylko kreatywność!

A teraz pora na wykorzystanie tych sposobów i sprawdzenie, który będzie najlepszy! Znaliście już jakiś z wyżej wymienionych? Mam nadzieję, że dzięki nim będziecie mieć same najlepsze oceny w szkole!

Autor: Julia

Oceń ten post

Lubię
Lubię Kocham Haha Wow Smutek Złość
171
Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie – kliknij w link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Dodaj komentarz

avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz konta? Zarejestruj się

Nie pamiętasz hasła?

Wpisze dane Twojego konta, a my wyślemy Ci link, przy pomocy którego będziesz mógł zresetować hasło.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Zaloguj się

Polityka Prywatności

X