fbpx


Zayn Malik, dawny członek zespołu One Direction, ostatnio udzielił wywiadu dla brytyjskiej wersji magazynu Vogue. W nim poruszył tematykę religijną i przyznał, że nie identyfikuje się już jako muzułmanin. Wcześniej chłopak nazywany był „najsławniejszym muzułmaninem Wielkiej Brytanii”, jednak od tej pory piosenkarz nie chce, by tak go postrzegano! 

Foto: SCOTT TRINDLE
/ Vogue

Zayn, opisywany zwykle jako ktoś, kto był reklamowany jako „najsławniejszy muzułmanin Wielkiej Brytanii”, powiedział: „Nie jestem zawodowo muzułmaninem”, po stwierdzeniu, że nigdy nie mówił publicznie o swoich przekonań religijnych. „Wierzę, że jakiekolwiek przekonania religijne ludzi są między nimi a kimkolwiek, czy czymkolwiek co się odbywa… Mam duchowe połączenie z bogiem, wierzę w niego. Czy wierzę, że istnieje piekła? Nie” – wyjaśnił były członek One Direction.

Foto: SCOTT TRINDLE
/ Vogue

Artysta powiedział także, że dyskusja o religii stała się „religijnym cholernym fiaskiem filozofów”. „Po prostu chcę zachować to między mną a tym, w co wierzę, czuję, że to sprawia, że ​​poruszam się w życiu w przyjemniejszy sposób”– powiedział magazynowi. „Jeśli zachowam się dobrze, będę dobrze traktowany, to znaczy, nie wierzę, abyś jadł pewne mięso, które było robione w określony sposób, nie wierzę, że musisz czytać modlitwę w pewnym języku pięć razy dziennie, nie wierzę w nic, wierzę tylko, że jeśli jesteś dobrym człowiekiem, wszystko pójdzie dobrze”.

Foto: SCOTT TRINDLE
/ Vogue

Zayn wychowywał się w muzułmańskim domu, studiował islam i uczęszczał do meczetu jako dziecko. Powiedział, że jego rodzice dali mu możliwość podejmowania własnych decyzji, więc pozostawienie religii nie było trudnym procesem. „Każda religia ma swoje piękne części” – powiedział Zayn.

Foto: SCOTT TRINDLE
/ Vogue

W sierpniu tego roku piosenkarz świętował muzułmański festiwal Eid z rodziną i dziewczyną Gigi Hadid. Hadid, która również pochodzi z rodziny o bliskowschodnim dziedzictwie, nie mówi publicznie o swoich religijnych poglądach, ale jej siostra Bella Hadid powiedziała jakiś czas temu, że ​​jest dumna z bycia muzułmanką. Cały wywiad znajdziecie tutaj! 

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie – kliknij w link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

X