fbpx


Sylwia Maria Lipka (ur. 12 grudnia 1996 w Katowicach) – polska wokalistka, wideoblogerka i prezenterka telewizyjna.

W 2014 roku związała się ze stacją telewizyjną Disney Channel, gdzie prowadziła audycję I Love Violetta.

24 listopada 2015 roku do sprzedaży trafił debiutancki singel Lipki „Masz to coś”, a 1 lipca 2016 roku premierą miał pierwszy album studyjny piosenkarki zatytułowany Szklany sen. Wydawnictwo trafiło do sprzedaży nakładem wytwórni muzycznej My Music. Płyta zadebiutowała na 2. miejscu polskiej listy przebojów – OLiS. Dwa single z płyty, „Zapomnieć chcę” i „Zobacz”, uzyskały status złotej płyty. W 2016 wyruszyła w ogólnopolską trasę koncertową Szklany Sen Tour, która zakończyła się na początku 2017 roku.

1 października 2017 roku piosenkarka zasiadła w jury krajowych eliminacji do 15. Konkursu Piosenki Eurowizji dla Dzieci. 20 października wydała drugą płytę studyjną zatytułowaną Fala/Wave, która składała się z dwóch językach: angielskim i polskim. 19 listopada rozpoczęła się druga trasa koncertowa Lipki o nazwie Na Fali.

28 kwietnia 2018 roku wyszedł teledysk do singla „Kalkulacje”.

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie – kliknij w link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

X