fbpx


Pod koniec kwietnia, Sylwia Lipka miała szansę zobaczyć trochę Hiszpanii i spędzić w tym kraju kilka dni. Przed fanami Artystki nic się nie ukryje – tym sposobem możecie dziś przeczytać o tym, jak Sylwia spędziła swój czas w tym pięknym kraju, jakie miejsca odwiedziła, a gdybyście chcieli podążyć jej śladem – nic trudnego. Poniżej znajdziecie kilka ciekawostek na temat każdego z jej przystanków. Po takiej lekturze możecie spróbować zaplanować sobie swój pobyt w kraju, który odwiedziła Artystka i…podążyć jej śladem!

Sylwia wyleciała do Hiszpanii 24 kwietnia i jej pierwszym miejscem podróży była Barcelona . Jak pisze Paulina Korejke w swoim artykule :

Barcelona to duże miasto, drugie największe po Madrycie w Hiszpanii. Położona jest nad Morzem Śródziemnym.To bardzo interesujące miasto, tętniące życiem, pełne ciekawych obiektów, szczególnie tych specyficznych dla Barcelony z okresu katalońskiego modernizmu. Miasto jest popularnym celem wyjazdów turystycznych, jest także jednym z najważniejszych ośrodków ekonomicznych i kulturalnych w Europie.

Na trasie jej podróży znalazły się takie miejsca jak Sagrada Familia – Świątynia Pokutna Świętej Rodziny – niezwykle znane miejsce w tym mieście, regularnie oblegane przez turystów:

Sylwia Lipka / instagram / snapchat / Paulina Korejke – zdjęcie z fandoms.pl

Sagrada Familia (pełna nazwa Temple Expiatori de la Sagrada Família), czyli Świątynia Pokutna Świętej Rodziny została zbudowana przez niejakiego Antoniego Gaudiego. Pracował przy tym projekcie aż do śmierci w 1926 r., a po nim kolejni architekci kontynuowali budowę bazując na jego ideach. Wstęp jest płatny, zwiedzanie bazyliki kosztuje: dorośli 13,50€, dzieci poniżej 10 lat za darmo, bilety zniżkowe dla młodzieży poniżej 18 lat, studentów i emerytów po 11,50€. Osobno płatny jest wjazd na wieże 4,50€. Niestety przyjmują tylko gotówkę, żadnych kart!

Sylwia nie byłaby jednak sobą, gdyby na jej “trasie” wycieczki nie znalazło się miejsce na zakupy 😀 Padło oczywiście na Primark :

Priorytetem było kupienie małej walizki, aby starczyło miejsca na drogę powrotną, ale oczywiście wyszło tak, że zauważyła rzeczy, które chciała kupić, ale były jej również nie potrzebne. Od razu wymyśliła, że kupi to Ananasom, a za jakiś czas pojawi się po prostu Giveaway z tymi rzeczami.

Jak dowiadujemy się od Pauliny, Sylwia nie odpoczywała zbytnio tego dnia…wręcz przeciwnie!

Sylwia pod koniec dnia pochwaliła się na swojej grupie, że przeszła łącznie 18 km!

…Dużo, prawda? To tak, jakbyście przeszli pieszo z jednego na drugi koniec dużego miasta!

Następnego dnia Artystka rozpoczęła dzień ze słodyczami 😀

Artystka postawiła na słodkość i wzięła pancakes z polewą czekoladową i na to świeżymi truskawkami.

Ech…pycha, co? Aż ślinka cieknie 😉

W następnej kolejności Sylwia postanowiła zwiedzić Oceanarium

Instagram / Snapchat / Sylwia Lipka / Paulina Korejke – post z fandoms.pl

Jak dowiedzieliśmy się, to naprawdę bogate w atrakcje miejsce – szczególnie jeśli interesuje Was podwodne życie zwierząt:

Oceanarium to idealne miejsce na poznanie faktów dotyczących dna morza i żyjących na nim gatunków zwierząt. Zobacz 35 śródziemnomorskich i tropikalnych zbiorników, w których żyje 11 000 zwierząt 450 różnych gatunków. Najbardziej imponujący z nich ma głębokość 5 metrów oraz średnicę 36 metrów, a przez jego wnętrze biegnie przezroczysty 80-metrowy tunel, dzięki czemu można spacerować wśród rekinów, dorad, muren, samogłowów i wielu innych gatunków. Bilet obejmuje także wstęp na wystawy stałe, Planeta Aqua i Explora!, które przedstawiają znaczenie wody w życiu planety i w których dzieciaki mogą odkrywać podwodny świat przy użyciu wszystkich 5 zmysłów.

W dalszej kolejności Artystka wybrała się ze swoim chłopakiem na plażę, która imponowała nie tylko walorami wizualnymi ale też wieloma atrakcjami:

Plaża jest świetnie wyposażona, ponieważ znajdziesz na niej między innymi : 3 boiska do siatkówki, 1 stół do gry w piłkarzyki, plac zabaw dla dzieci, stoły do ping-ponga, siłownie, bibliotekę na plaży (!), centrum plażowe (znajdziesz tam różne informacje o atrakcjach), restauracje, wynajem parasoli i leżaków, wynajem rowerów, zamykane szafki oraz prysznice i publiczne toalety. Przyznajcie, że to robi wrażenie!

Na koniec dnia Sylwia przejechała się m.in. na…motorze – i oczywiście mamy dla Was zdjęcia od Pauliny:)

Snapchat / Instagram / Sylwia Lipka / Paulina Korejke – post z fandoms.pl

Ostatniego Sylwia … znów zdecydowała się zaczerpnąć nieco adrenaliny!

 Sylwia tego dnia poszła znowu z Rafałem pojeździć na motorze i z relacji wywnioskowałam, że świetnie się przy tym bawili. Nie odbyło się bez ostatniego spaceru uliczkami Barcelony!

Ach ta Paulina…nic jej nie umknęło 😉 Jak podsumowała w swoim artykule:

Sylwii udało się wyjechać do Hiszpanii oraz odpocząć po intensywnej pracy ze swoim chłopakiem. Spędziła niesamowite 3 dni (24.04-26.04), ale niestety trzeba wrócić już do rzeczywistości. Odwiedziła oceanarium, była na plaży i… jeździła na motorze! Nic tylko pogratulować niezwykłych wrażeń i wakacji.

Chcecie dowiedzieć się więcej? Rozbudowaną relację i wiele dodatkowych zdjęć z wakacji Sylwii Lipki w Hiszpanii znajdziecie w oryginalnym artykule Pauliny Korejke – sprawdźcie koniecznie: http://fandoms.pl/329352/sylwia-lipka-spedzila-kilka-dni-w-hiszpani

Której z atrakcji wakacji Sylwii w Hiszpanii spróbował(a)byś najchętniej ?

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie – kliknij w link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Szukasz więcej ciekawych artykułów związanych z fandomami? Chcesz wziąć udział w ciekawych dyskusjach, sprawdzić swoją wiedzę i wygrywać atrakcyjne nagrody? A może chcesz, by Twój artykuł pojawił się na tej stronie? Zarejestruj się już teraz na http://fandoms.pl i napisz Twój post – najlepsze pojawią się także na tym portalu!


X