fbpx


Once Upon a Time (pol. Dawno, dawno temu) to amerykański serial fantastyczno-dramatyczny. Bohaterami serialu są postacie ze starych baśni. Są to m.in. Babcia i Czerwony Kapturek, Zła Królowa i Królewna Śnieżka, Rumplestiltskin (przetłumaczony w Polsce jako „Titelitury”) i córka młynarza oraz wiele innych. W siódmym sezonie tego serialu nie ma już magii, która była w poprzednich seriach.

„Do końca szóstego sezonu można było przypuszczać, że w krainie stworzonej przez życzenie są duplikaty postaci, które znamy. Niestety dostaliśmy sporą dawkę całkiem nowych bohaterów i inne losy. To właśnie brak starej obsady jest ogromną wadą siódmego sezonu. Jeśli ktoś kiedyś zadał sobie pytanie, jak wyglądałoby „Once Upon a Time” bez Emmy, Charmingów, Czerwonego Kapturka, czy choćby Krasnoludków to teraz ma odpowiedź.” -taką opinię możemy przeczytać w artykule jednej z fanek „Dawno, dawno temu”.

W siódmym sezonie wciąż nie wiemy, czy Rumpelsztyk jest dobry, czy zły. Pojawił się także nowy Kopciuszek. Kolejną wadą  jest brak Storybrooke. Bez tego miasteczka nie ma tej magicznej aury, klimatu serialu.

 

Niemagiczny sezon ma także swoje zalety. Niektóre nowe postacie były strzałem w 10!

„Pierwszy raz trafia nam się postać zepsuta do szpiku kości, która szczerze nienawidzi ludzi i nie obchodzi ją nawet los własnej córki. Zależy jej jedynie na własnych celach i dąży do nich bez względu na to, ile osób skrzywdzi po drodze. Mowa oczywiście o Gothel

Kolejną zaletą jest wyjaśnienie wątku z Wish Realm. Mogliśmy poznać nie tylko jak wygląda ta kraina lecz także jej mieszkańców!

Reasumując, fanom „Once Upon a Time” sezon siódmy bardzo się spodobał lecz niestety było także kilka niedomówień bądź błędów. Oglądający podkreślają, że po ostatnim odcinku czują niedosyt. Jeśli chcecie poznać więcej wad i zalet tej serii, to koniecznie zajrzyjcie do artykułu, który napisała Daria Płocica fandoms.pl/siodmy-sezon-once-upon-a-time-bez-tej-samej-magii-co-poprzednie-wady-zalety

 

 

 

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie – kliknij w link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Szukasz więcej ciekawych artykułów związanych z fandomami? Chcesz wziąć udział w ciekawych dyskusjach, sprawdzić swoją wiedzę i wygrywać atrakcyjne nagrody? A może chcesz, by Twój artykuł pojawił się na tej stronie? Zarejestruj się już teraz na http://fandoms.pl i napisz Twój post – najlepsze pojawią się także na tym portalu!


X