fbpx


Już od kilku dni możemy zagrać w pierwszy epizod, drugiej części znanej młodzieżowej gry Life Is Strange. W swoim artykule, Kacper Zenderowski postanowił przybliżyć nam nowe: opcje, fabułę oraz postacie. Jeśli chcecie przekonać się jak prezentuje się najnowsze LIS od DONTNOD, to koniecznie przeczytajcie post do końca!

Głównymi postaciami jest dwójka braci: Sean (16 latek) oraz Daniel (9 latek). Ten starszy, na skutek incydentu jaki zaszedł w Seattle, musi zająć się bratem. W tym celu planują oni uciec do Puerto Lobos (miejsce w którym się urodzili). Po drodze czeka ich mnóstwo komplikacji m.in agresywni Amerykanie.  Akcja gry rozgrywa się w 2016 roku, to właśnie wtedy wybory prezydenckie wygrał Donald Trump. Jednym z jego pomysłów było zbudowanie muru, który uniemożliwiłby imigrantom z Meksyku, przedostanie się do kraju. Nawiązano do tego w grze.

„Kolejnym momentem, kiedy możemy być świadkami rasizmu, jest sytuacja na stacji paliw. Stary mężczyzna uważa, że każdy imigrant z Meksyku to złodziej i działa na szkodę. Posługuje się nawet tekstem: jesteś jednym z powodów, dla których musimy zbudować ten mur

W grze pojawił się także smaczek nawiązujący do poprzedniej części. W zależności od finałowego wyboru, możemy zobaczyć słynną Arcadia Bay w dwóch różnych postaciach. Kacprowi, bardzo podobał się ten easter-egg co skomentował słowami:

„Niby jest to drobiazg, jednak bardzo mi się podobało to nawiązanie.”

Oprócz to elementy, które wzbudziły w autorze posta pozytywne emocje to: możliwość interakcji obu braci oraz możliwość udekorowania plecaka według własnego uznania. Z pewnością spodobają się one także pozostałym graczom.

Jeśli chcecie przeczytać więcej na temat pierwszego epizodu Life Is Strange 2, odsyłamy was do posta:http://fandoms.pl/333173/arcadia-rasizm-podroz-puerto-lobos-pierwszy-epizod-strange

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie – kliknij w link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Szukasz więcej ciekawych artykułów związanych z fandomami? Chcesz wziąć udział w ciekawych dyskusjach, sprawdzić swoją wiedzę i wygrywać atrakcyjne nagrody? A może chcesz, by Twój artykuł pojawił się na tej stronie? Zarejestruj się już teraz na http://fandoms.pl i napisz Twój post – najlepsze pojawią się także na tym portalu!


X