fbpx


Każda piosenka ma w sobie dwa kluczowe elementy, które sprawiają, że ich słuchamy. Choć większość z nas koncentruje się na tzw. warstwie muzycznej, to mimo wszystko nie powinniśmy zapominać też o słowach , które często mogą sprawić, że dany utwór odbierzemy zupełnie inaczej, niż wówczas, gdybyśmy na tekst piosenki nie zwrócili żadnej uwagi.

Krótki, ale konkretny artykuł Emilii Ostrowskiej przytacza nam 5 piosenek Sylwii wraz z ich przekazem. Co chce nam przekazać Artystka w każdym z nich… i co wyciągnąć z nich, by żyło się nam lepiej? Oto nasz krótki poradnik – który być może pomoże Wam rozwiązać kilka bieżących problemów!

MASZ TO COŚ:

Piosenka Masz To Coś, Bardzo pozytywna, mówi o tym, że mamy to coś.

W tym wypadku tytuł piosenki stanowi kwintesencję tekstu. Sylwia chce nam przekazać tym utworem, że wszyscy jesteśmy jedyni i niepowtarzalni i każdy z nas może zaistnieć. Ty też masz to coś – więc nie czekaj i pokaż, co potrafisz – już, teraz! Uwierz w siebie, daj sobie szansę. Potrafisz – nawet jeśli teraz wydaje Ci się to niemożliwe 🙂

ZOBACZ:

Piosenka Zobacz mówi o tym, że nie warto ufać fałszywym osobom.

Mówi się, że “prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie” i czasem mieć mniej, ale po prostu szczerych znajomych. Warto mieć to na uwadze, a zapobiegniecie w ten sposób wielu smutnym rozczarowaniom! Lajki i reakcje są fajne – ale ta pogoń za ilością nieraz przegrywa z jakością i powoduje mnóstwo fatalnych konsekwencji. Uważnie dobieraj swoich przyjaciół, szczególnie jeśli prowadzisz działalność popularnego Youtubera czy wokalisty – ludzie wówczas będą lgnąć do Ciebie, ale nie wszyscy muszą mieć uczciwe zamiary. Wśród nich mogą pojawić się tacy, co będą chcieli się tylko na Tobie wybić !

ZAPOMNIEĆ CHCĘ:

Piosenka Zapomnieć chce, mówi o tym, że niektórzy są zbyt parszywi.

Ludzie są różni i nie ma co się czarować – nie zawsze jest tak pięknie jak w bajce. Czasem trafimy na kogoś, kto po prostu nas zrani – choć warto jednak pamiętać, że zwykle za skutkiem stoi jakaś przyczyna. Pamiętajmy – nie wszystkie związki mają podstawy przetrwać. Ważne, by potrafić w odpowiednim momencie je przerwać, by zaoszczędzić sobie wzajemnie rozczarowań. Są jednak sytuacje, gdy nasz partner(-ka) okazuje się po prostu nie fair i jest zwyczajnie złą osobą. Wtedy to kończ i… nie rozpamiętuj – po prostu o nim/niej zapomnij!

PUZZLE DWA:

Piosenka Puzzle, mówi o tym, że nawet jak nie pasujemy do rówieśników, [można – zm. red.] dać radę, nie warto się poddawać.

Ludzie są różni – niewątpliwie trzeba mieć to na uwadze. Ale przeciwieństwa potrafią się przyciągnąć, a w dodatku gdyby każdy był taki sam – to byłoby po prostu nudno 🙂 Ważne, by znaleźć sobie w życiu taką paczkę znajomych, w której się wszyscy uzupełniają, wspierają ale jednocześnie pozostają sobą. Nawet jeśli wydaje Ci się, że jesteś inny(a) od kogoś… nie poddawaj się i poznaj tą osobę lepiej. A nuż okaże się, że choć Ty wolisz imprezy a on posiedzieć w domu, to jednak np. łączy Was wsparcie w stosunku do jednego idola albo zainteresowanie? Poznaj ludzi lepiej, nie poprzestawaj na jednorazowej próbie .

USKRZYDLASZ MNIE:

Piosenka Uskrzydlasz mnie/Fly to sky, mówi o tym że warto dawać szanse

Nie daj się stłamsić i unikaj tych, co podcinają skrzydła. To ważne, by otaczać się ludźmi, którzy dają Ci wsparcie i pozwalają rozwijać swoje pasje i umiejętności. Nawet jeśli jeszcze teraz nie jesteś wzorcem do naśladowania i wiele Ci brakuje do osiągnięcia celu, wsparcie i wyciągnięcie pomocnej dłoni ze strony drugiej osoby jest na wagę złota. Widzisz nadzieję? Pomagaj innych, a wróci to do Ciebie często ze zdwojoną siłą. Radość z pomagania i wspierania jest wielka – wypróbuj to u siebie!

Artykuł powstał w wyniku zaprezentowania TOP5 Emilki Ostrowskiej – znajdziecie go też tutaj: http://fandoms.pl/329268/top-5-piosenek-sylwii-lipki

Których z tych przekazów jest dla Was najistotniejszy? Oceńcie to w ankiecie i podzielcie się w komentarzach!

Która z tych rad jest dla Ciebie najważniejsza?

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie – kliknij w link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Szukasz więcej ciekawych artykułów związanych z fandomami? Chcesz wziąć udział w ciekawych dyskusjach, sprawdzić swoją wiedzę i wygrywać atrakcyjne nagrody? A może chcesz, by Twój artykuł pojawił się na tej stronie? Zarejestruj się już teraz na http://fandoms.pl i napisz Twój post – najlepsze pojawią się także na tym portalu!


X