fbpx


Bardzo ciekawa sytuacja miała miejsce kilka dni temu, gdy to mało znany w Polsce zespół MARATON, wydał zabawne oświadczenie na Facebook’u oraz wstawił zdjęcie okładki swojego singla. Do swojej okładki, dorzucili okładkę Imagine Dragons, która jest praktycznie identyczna! Widzieliście? Plagiat?
Jak się okazuje, okładka zespołu MARATON została zaprezentowana pół roku wcześniej, niż zrobił to zespół Imagine Dragons! Świadczy to o plagiacie? Całe szczęście nie, jednak niesmak wśród wielu fanów pozostał. Jak tłumaczą to artyści mniej znanego zespołu, kupili prawa do wykorzystania grafiki na okładkę singla od artysty zwanego beeple_crap, jednak nie mają na Nią wyłączności! Stąd projekt został sprzedany ponownie, tym razem jednak Imagine Dragons!

Tak naprawdę nie stało się nic wielkiego, bo MARATON z humorem podszedł do całej sprawy i podsumował ją bardzo fajnym zdaniem: (…) Jedyne co możemy powiedzieć, to: cholera, ale oni mają dobry gust! Nie zmienia to jednak faktu, że jest to wtopa ludzi od promocji, marketingu czy grafika zespołu Imagine Dragons, ponieważ nie sprawdzili praw do wykorzystania, wyłączności do projektu i tak dalej. Wszystko to sprowadziło się do zdegustowania i zdezorientowania fanów, którzy w całej sytuacji również są podzieleni. Inni po prostu mają niezły ubaw, a kolejni są najzwyczajniej w świecie źli, że nie przykładają się do całokształtu swojej pracy.

A Wy co sądzicie o tej całej sytuacji?

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie – kliknij w link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

X