fbpxCoraz częściej mówi się o koncertach, wydarzeniach czy spektaklach, gdzie ludzie nadużywają swoich smartfonów lub urządzeń do nagrywania. Doszło do tego, że publiczność przestaje się bawić i uczestniczyć w różnych eventach, na rzecz nagrania tego co się dzieje, zrobienia zdjęć i pochwalenia się znajomym. Gdzie jednak cała radość z zobaczenia artysty, zabawy przy Jego twórczości, czy po prostu odłączenia od świata wirtualnego i skupienia się na wydarzeniu, na którym jesteśmy?

Coraz częściej tego typu znaki możemy zobaczyć już nie tylko w szkole czy na stacji benzynowej, ale i na koncertach i innych podobnych wydarzeniach. Dlaczego? To bardzo proste. Ludzie przestają korzystać z tego, co najważniejsze i nie doceniają pracy artystów, którzy przygotowywali się bardzo długo do występu przed nimi. Stoją cały koncert z włączonym telefonem, lampą błyskową (która często rozprasza artystę) i nagrywają wszystko co się wydarzy.

Same znaki jednak nic nie dają, ludzie i tak wnoszą urządzenia do nagrywania i robienia zdjęć, a później przedstawiają zdjęcia z koncertu, które dodatkowo bardzo często przedstawiają gwiazdy w złym świetle. Stąd ktoś bardzo mądry wymyślił specjalny pokrowiec, o nazwie Yondr.

Jak możecie zobaczyć na tym krótkim filmiku, Yondr to specjalny pokrowiec, do którego wkładamy nasz telefon czy inne urządzenie do nagrywania. Pokrowiec ma specjalne zamknięcie, którego nie da się otworzyć bez specjalnego urządzenia, które posiadać będzie obsługa koncertu/wydarzenia i dopiero w wyznaczonych miejscach lub po evencie na którym jesteście będzie można ten pokrowiec zdjąć. Dobry pomysł? Zdania są podzielone.

Po pierwsze ludzie nie wierzą, że obsługa jest w stanie zapewnić pokrowce na wszystkie urządzenia, które zostaną przyniesione na koncert. Po drugie, co z większym sprzętem, który w pokrowiec się po prostu nie zmieści i po trzecie – DLACZEGO, skoro zapłaciłem/am za bilet, a nie mogę robić zdjęć i nagrywać tego co chcę!

Z jednej strony – dobre pytania, na które póki co brak odpowiedzi lub są niezadowalające dla tych, którym pomysł się nie podoba, a z drugiej – w końcu można włączyć się do życia, a nie wiecznie siedzieć w wirtualnym świecie! Jak to się sprawdzi?

Z zagranicy mamy bardzo pozytywne opinie, a w Polsce dowiemy się o tym już po koncertach rockowego artysty Jacka White’a. Agencja koncertowa informowała, że Yondr będzie używany w trakcie Jego koncertów w Polsce, na życzenie samego artysty. Jak to się sprawdzi? Czas pokaże! 🙂

Wyobrażacie sobie koncerty bez telefonów?

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie – kliknij w link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

X