Świat gier często ulega zmianie, a najczęściej w kwestii gier single player, czyli takich przeznaczonych dla jednego gracza. Wszystko zależy od tytułów, trendu i tego, w co grają najbardziej znani pro gracze lub streamerzy. Gry online i zarazem multiplayer rządzą się jednak swoimi prawami. No i właśnie. Przedstawimy Wam teraz TOP 5 gier, które od początku tego roku są najczęściej wybieranymi oraz streamowanymi grami przez znanych na całym świecie graczy i streamerów online.

Miejsce 5: PLAYERUNKNOWN’S BATTLEGROUNDS

Na piątym miejscu znalazła się typowa wieloosobowa gra online z gatunku battle royale. Nie wszyscy wiedzą co oznacza ten gatunek, stąd szybko tłumaczymy. Kilkudziesięciu graczy w tym samym czasie łączy się z grą i mapą, na której lądują i muszą przetrwać do samego końca, aby wygrać. Gra może przebiegać w trybie SOLO lub MULTI, czyli albo będziemy grali sami przeciwko innym lub w małych grupach ze znajomymi, przeciwko innym grupom graczy. Wiecie z czym można to porównać? Z filmem Igrzyska Śmierci, w którym zasady gry były praktycznie identyczne – Ci którzy zostają jako ostatni na mapie, wygrywają! W trakcie rozgrywki szukamy odpowiedniego wyposażenia, żeby przetrwać. Broń, leki, kamizelki kuloodporne, kaski, kamuflaże i inne tego typu rzeczy. Gry tego typu są obecnie najbardziej popularnymi grami online – prosta, szybka rozgrywka i jeśli nawet się nie uda, to nic! Od razu możemy przejść do kolejnej rozgrywki, nie czekając na koniec obecnej! Gra według producenta przeznaczona jest dla osób powyżej 16 roku życia i jest dostępna na PC oraz XBOX.

 

Miejsce 4: HEARTHSTONE: HEROES OF WARCRAFT

Tuż za podium znalazła się świetna gra karciana, która prezentuje możliwości w trybie pojedynczego gracza tzw. PRZYGODA oraz specjalne tryby, w których gramy z innymi użytkownikami typu RANKING lub chociażby ARENA. Chyba największą zaletą gry jest to, że jest DARMOWA! Istnieje oczywiście system mikro płatności, jednak nie trzeba z niej korzystać żeby grać i wygrywać. Hearthstone opiera się na postaciach i kreaturach znanych z gry, która miała już swoje lata świetności, a mowa o World of Warcraft. Zasady są bardzo proste – wybieramy bohatera, którym chcemy grać, a następnie układamy specjalną talię 30 kart, które różnią się ze względu na klasę bohatera. Brzmi bardzo łatwo i przyjemnie, jednak różnego rodzaju synergie, układy kart i kombinacje sprawiają, że taką samą talią możemy grać na nieskończoną ilość sposobów! Tym bardziej zależy to również od tego, z kim będziemy grać i jaką taktykę obrać! Gra przeznaczona dla wszystkich nawet dzieci od 7 roku życia! W Hearthstone: Heroes of Warcraft możemy grać na PC oraz na urządzeniach mobilnych posiadających system iOS lub Android, tak więc kolejny plus!

 

Miejsce 3: League Of Legends

Najniższe miejsce podium przypadło dla gry LEAGUE OF LEGENDS (w skrócie LoL) opisywanej jako multiplayer online battle arena czyli gra będąca podgatunkiem strategicznych gier czasu rzeczywistego z ograniczoną liczbą graczy. Gracze często dzielą się na dwie drużyny, które walczą ze sobą na arenie. Tej gry nawet nie ma co zbytnio opisywać, ponieważ po pierwsze, powstała już 9 lat temu i od tego czasu jest topowym tytułem wśród gier online, a po drugie – również jest powiązana z grą World of Warcraft. Dwie drużyny pięcioosobowe walczą ze sobą na mapie, na której po zwycięstwie zbiera się specjalne punkty doświadczenia oraz coraz to wyższe poziomy i rankingi. Oczywiście w grze również znajdziemy mikro płatności, do otwierania specjalnych paczek z rzadkimi przedmiotami lub postaciami oraz ulepszeniami do posiadanego przez nas wyposażenia. Najlepiej po prostu sprawdzić tytuł, tym bardziej jeśli lubicie gry strategiczne! W LoLa zagramy tylko na PC i gra przeznaczona jest dla osób powyżej 12 roku życia.

 

Miejsce 2: DOTA 2

Srebro w tym notowaniu przypada dla gry DOTA 2. Nie chcemy być wredni bądź mało dokładni, jednak wiele opinii w internecie mówi o tym, że gra jest praktycznie identyczna porównując ją z grą League of Legends, która zajęła miejsce trzecie w tym notowaniu. Po prostu również mamy strategię, również w czasie rzeczywistym, ponownie mamy dwie drużyny, które walczą ze sobą wybranymi wcześniej postaciami i która drużyna przetrwa – wygrywa. Oficjalna premiera gry miała miejsce w 2013 roku, co sprawia, że gra może jest bardziej dopracowana i „nowsza” co niestety często jest wyznacznikiem tego, że gra jest lepsza. Nie chcemy już nawet wspominać, że to kolejna pochodna WoWa (World of Warcraft). No cóż, mimo wszystko gra zebrała mnóstwo nagród i zaczęła pojawiać się na ogólnoświatowych turniejach gier komputerowych zaraz obok LoLa czy Counter Strike’a, o którym też jeszcze wspomnimy w tym artykule. W DOTA 2 zagramy tylko na PC i według użytkowników – dostępna dla graczy od 16 roku życia.

 

Miejsce 1: FORTNITE

No i nadszedł czas na najwyższe miejsce podium! Złoto przypada dla gry Fortnite, czemu w ogóle się nie dziwimy! Ten tytuł opanował cały świat i o każdej porze dnia i nocy możemy znaleźć setki tysięcy widzów i graczy w serwisie twitch.tv na podstawie którego stworzyliśmy to notowanie. Gra nie ma nawet roku, a porwała dosłownie wszystkich. Gra posiada dwa tryby – współpracy oraz battle royale, z czego ten drugi powstał później, jest najbardziej popularny i jest on DARMOWY! Czyli kolejny plus dla tych, którzy nie chcą wydawać pieniędzy na gry, a jednak chcą pograć w topowy tytuł w obecnym czasie. Gra polega praktycznie na tym samym co miejsce piąte (PLAYERUNKNOWN’S BAtTlEGROUNDS), jednak Fortnite jest zrobiony w animowanym klimacie graficznym! Dodaje to zupełnie innego uroku grze i dzięki temu bajkowemu efektowi, gra jest dostępna dla dzieci od 12 roku życia! Ponownie trafiamy w klimat gry gdzie setka graczy wielkim autobusem leci na specjalną mapę, na której muszą znaleźć odpowiednie wyposażenie i wytrwać do końca gry! Ostatnia osoba, która zostanie na polu bitwy, wygrywa grę. Tutaj również można grać samemu lub w małych grupach / parach na inne grupy lub pary graczy. Niesamowita zabawa, zabawne postacie i zupełnie inny klimat niż do tej pory w grach typu battle royale. Gra dostępna na PC oraz PS4, XBOX i iOS. Grę polecamy naprawdę każdemu! Na początku również byliśmy sceptycznie nastawieni, jednak możemy Wam zagwarantować, że jak raz zagracie, to już ciężko będzie Wam się przerzucić na inny battle royale!

Tak przedstawia się całe TOP5 według serwisu twitch.tv. Mieliśmy jednak jeszcze wspomnieć o jednej grze, a mianowicie o Counter Strike: Global Offensive. Jest to największa przegrana tego notowania, ponieważ gra przyciąga setki tysięcy fanów… ale obecnie tylko podczas specjalnych eventów i turniejów! Stąd tak niska pozycja gry w obecnym okresie czasu. Czy wróci na szczyt? Nie wiemy. Póki co mamy innych liderów wśród graczy całego świata.

Gdybyście to Wy mieli wybrać najlepszą grę spośród pięciu powyższych, byłoby to...

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie – kliknij w link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

X